HaberlerSamsunspor HaberleriCanik'ten Samsunspor için bir eser daha

Canik'ten Samsunspor için bir eser daha - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası, 29. yıldönümünde belgeselle ölümsüzleşecek. Canik Belediyesi'nin katkılarıyla Son Deplasman adlı belgesel 19 Ocak'ta tanıtılacak.

Canik'ten Samsunspor için bir eser daha

19 OCAK'TA

Daha önce "Geçmişten Günümüze Samsunspor" kitabını çıkararak, Kırmızı-Beyazlı kulübün tarihini gün yüzüne çıkaran Canik Belediyesi, Samsunlu yönetmen Okan Çakmak tarafından hazırlanan "Son Deplasman" belgeseline de destek verdi. Samsunspor'un 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken Havza yakınlarında geçirdiği ve Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ile şoför Asım Özkan'ın yaşamını yitirdiği trafik kazasının anlatıldığı belgesel, 19 Ocak Cuma günü saat 19.00'da Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenecek gala ile tanıtılacak.

DAVET ETTİ

Samsunspor'un bu şehrin markası olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "20 Ocak ve bizim için acıyı ifade eden, hatırlatan kara bir gün. O günü unutmamız asla mümkün değil. Bu bakımdan daha önce çıkardığımız kitapla Samsunspor'un tarihini ortaya koyan bir belediye olarak, bu anlamlı belgesele de katkı sağlamak bizim için mutluluk verici. Samsunspor bu şehrin duygusu, coşkusu, sevinci, üzüntüsüdür. Bu şehrin insanlarını aynı duygularda buluşturan bir değerdir. Yönetmen Okan Çakmak tarafından hazırlanan 'Son Deplasman' belgeseline tüm hemşerilerimi davet ediyorum" dedi.

SIRADAKİ HABER
}