HaberlerSamsun HaberleriSamsun basketbolu seviyor

Samsun basketbolu seviyor - Samsun Haberleri

Haberaks Tv'de Salı akşamlarının sevilen proğramı olan ve Samsun sporunu ele alan Spor Masası yine gündem belirledi. Samsun Basketbol İl Temsilcisi Murat Turan ve FIBA Hakemi Ali Şakacı konuk olduğu proğramda Turan, 'Basketbolda ilimizin başarılı geçmişi var. Samsun şehri bu yüzden basketbolu seviyor ve kucaklıyor'dedi

Samsun basketbolu seviyor

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Samsun'da sporun adresi olan ve her salı akşamı Haberaks Tv'de sporseverleri ekran başına kilitleyen Spor Masası yine birbirinden önemli konuları ele aldı. Samsun Basketbol İl Temsilcisi Mrat Turan ve FIBA Hakemi Ali Şakacı'nın konuk olduğu proğramda Samsun'da basketbol branşının son durumu değerlendirildi. Samsun şehrinin basketbolu sevdiğini ve kucakladığı belirten İl Temsilcisi Murat Turan, "Samsun'da basketbolu iki ayrı şekilde değerlendirebiliriz. Üst liglerde yer alan kadın basketbol ekibimiz Canik Belediyespor ve erkeklerde Anakentspor Samsun'u temsil eden kulüplerimiz oluyor. Geçmişte de Samsun şehri basketbolda önemli başarılar elde etmiş ve bu şehir bu sporu kucaklamıştı. Samsun'da gerçekten bir basketbol kültürü olduğuna inanıyorum ki bunu iki takımımızın maçlarında görüyoruz. İnşallah Samsun basketbolu için bundan sonrada elimizden ne geliyorsa yapacağız"dedi.

AVRUPA'DA KOLAY TÜRKİYE'DE ZOR

Samsun hakemlerine rol model olan ve Samsun'u Avrupa'da ki maçlarda hakem olarak en iyi şekilde temsil eden FIBA Hakemi Ali Şakacı'da, "Önceliğim futboldu ama kader bizi buralara getirdi. Basketbol hakemi olmak gerçekten zor iş. 2005 yılında FIBA hakemi olmam hem benim hemde ülkem için gurur verici bir olay oldu. Bu olay tabiki kolay olmadı. Samsunda ben lisedeyken çok ciddi bir kültür vardı ve Samsunspor o dönemde iki defa Süper Lige çıktı. Biz o dönemi yaşayarak bugünlere geldik. Camia olarak herkesin bir katkı sağlayıp basketbolu daha iyi yerlere getirmemiz gerekir. Büyüklerimiz Ali Kemal Çimagil ve Alper Özgök'un çok katkıları oldu bana. FIBA'da ilk maçımı Fransız ve Macar takımları arasında oynanan karşılaşmayı yönettim. Avrupa da gerçekten maç yönetmek kolay ama Türkiye'de zor"dedi.

SIRADAKİ HABER
}