Haberler70 öğrenci golfle tanışacak...

70 öğrenci golfle tanışacak...

'Çocuk evlerinden golfe golften olimpiyatlara' sloganıyla yola çıkılan projenin tanıtımı gerçekleşti. Projede amaç devlet koruması altındaki çocukların boş vakitlerini değerlendirmek ve yetenekli olanları keşfedip elit sporcu haline getirmek olacak

70 öğrenci golfle tanışacak...

TANITIMI YAPILDI

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Samsun Golf Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Çocuk evlerinden golfe golften olimpiyatlara projesi'nin' tanıtımı gerçekleşti. Samsun Golf Kulübü'nde gerçekleşen anlamlı projenin açılışına Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, ilçe müdürleri ve Samsun Golf Kulübü antrenörleri, çocuklar ve aileleri katıldı. Açılışın ardından öğrenciler antrenörler eşliğinde golf sporuyla tanışma fırsatı buldu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Projenin tanıtımını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürü Celattin Kapçak, "Bu anlamlı projemizde 8-12 yaş grubu toplam 70 öğrenci eğitim görecek. Öğrencilerimizin tüm masrafları ise Türkiye Golf Federasyonu tarafından karşılanacak"dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'da, "Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu projemiz tüm Türkiye'ye örnek olacaktır"dedi. Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı'da, "Biz devlet koruması altında ki çocuklarımızın sosyal yönüyle ilgileniyor. Sportif yanında de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü yanımızda görmek bizleri memnun ediyor"diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}