İstanbul haber: Güngören'in eğitim meşaleleri: Bilgi evleri

İstanbul haber: Güngören'in farklı mahallelerinde hizmet veren beş bilgi evi, gençliğe bilim ve sanat yolunda ışık tutmaya devam ediyor.

Güngören'in eğitim meşaleleri: Bilgi evleri

Güngören Belediyesi Bilgi Evleri, 2005 yılından beri ilçe sınırları içerisindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine eğitsel ve sanatsal aktivite imkânı sunuyor. Güngören Belediyesi 2005 yılında iki bilgieviyle 2007 ve 208 yıllarında yeni bilgi evleriyle çıktığı yolda 2017 yılı itibariyle Akıncılar, Sanayi, Güneştepe, Haznedar ve Merter'de beş bilgi eviyle hizmetlerini sürdürüyor. Akşemseddin, Ahmet Yesevi, Muhtar Ali Arslan, İbn i Sina ve Yunus Emre isimli beş bilgi evinde Matematik, Türkçe, Sosyal, Fen, İngilizce branşlarında öğrencilere eğitim veriliyor.
Bilgi evlerinde ilk ve ortaokul öğrencilerine etüt, bilgisayar laboratuvarından faydalanma, sınava hazırlık dersleri, kültürel etkinliklerden faydalanma ve gezilere katılma fırsatı sunuluyor. Birçok öğrenci bilgi evinde almış olduğu eğitimle iyi liselere yerleşme imkânı buluyor. Liseye dek eğitime katkı sağlanan bu eğitim platformunda ebru, drama, satranç, karakalem, gitar, resim, halk oyunu, tiyatro gibi kurslarla da özgüveni yüksek ve kendini doğru ifade eden bireyler yetiştirmek hedefleniyor. Akıl ve zekâ oyunları ile düşünen ve öğrenen nesillere ufuk açılıyor. Aktif ders saatlerinin yanı sıra ödev saatleri, kitap okuma, becerikli eller, deney ve eğlenceli İngilizce-Arapça gibi kulüplerle çocuklara kaliteli vakit geçirme olanağı sunuluyor. 2016 - 2017 yılında bilgi evimizden faydalanan üye sayısı 2 bin 991.

Güngören’in eğitim meşaleleri: Bilgi evleriEN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

3 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

4 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsunspor'da düşmeme hesapları

5 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Husumetlisini vurdu

8 Husumetlisini vurdu

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

9 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Ordulu polise Samsun'da son görev

10 Ordulu polise Samsun'da son görev


SIRADAKİ HABER