Bursa haber: Hizmetliler eğitime gidiyor, okulu pislik götürüyor

Bursa haber: Türk Eğitim Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, bazı okullarda hizmetlilerin eğitim günlerinde temizlik yapılmadığı için sıkıntı olduğunu söyledi.

Hizmetliler eğitime gidiyor, okulu pislik götürüyor

Bursa'daki okullarda yeterli sayıda hizmetli olmaması üzerine İşkur üzerinden görevlendirme yapıldığını belirten Selçuk Türkoğlu, 'Bursa'da en az 4 bin yardımcı hizmetli bulunması gerekirken, bu sayı okul sayısı kadar dahi yoktur. Kadrolu hizmetli sayısı Bursa'da 800 civarındadır. Bu sebeple her yıl kamu yararına çalışma programı kapsamında İşkur üzerinden okullarda hizmetli görevlendiriliyor. Geç de olsa bu yıl İşkur tarafından görevlendirme az sayıda yapılmıştır. Ancak, sözleşmelerde bulunan bir madde sebebiyle okullarda haftada 5 gün çalışması gereken bu görevliler 4 gün çalışmaktadır. 1 günü ise mecburi 'mesleki ve kişisel gelişim eğitimine' katılarak tamamlamaktadırlar. Bu uygulama eğitim yılı sonuna kadar devam edecektir' dedi.
Hafta içi yapılan bu seminerler sebebiyle okullarda tam bir kaos yaşandığını ifade eden Türkoğlu, '3 hizmetlinin tamamı İşkur tarafından gönderilen okullar var. Bundan dolayı o gün okulda hiçbir temizlik yapılamamaktadır. Bin öğrencilik bir okulda her ders arasında özellikle ortak kullanım alanları, tuvaletler, koridorlar, bahçe ve ders bitimlerinde ise sınıfların temizlenmesi gerekmektedir. Onun için bu garip uygulamadan bir an evvel vazgeçilmeli, bu eğitimler verilmek zorunda ise hafta içi akşam ya da hafta sonuna kaydırılmalıdır' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

2 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Samsun'da hava nasıl olacak?

4 Samsun'da hava nasıl olacak?

Otomobil koyun sürüsüne daldı

5 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

7 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

8 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

9 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

10 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü


SIRADAKİ HABER