Balıkesir haber: Edremit'te 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi'' işbirliği toplantısı

Balıkesir haber: Edremit'te yürütülen 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi' kapsamında iş birliği toplantısı; kaymakamlık makamında Kaymakam Ali Sırmalı'nın başkanlığında gerçekleşti.

Edremit'te 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi'' işbirliği toplantısı

Edremit'te 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi'nin ilçe genelinde yaygınlaştırılması için; dezavantajlı öğrencilerin eğitim gördüğü 12 okulda daha yürütülmesi, konuyla ilgili antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve usta öğreticilerin görevlendirilmesi görüşüldü. Ayrıca proje kapsamında ihtiyaç duyulan spor malzemelerinin Edremit Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Edremit Belediye Başkanlığı işbirliğiyle karşılanacağı ifade edildi.
Kaymakam Sırmalı 'Ülkemizin geleceği, gençlerimiz ve çocuklarımızın nitelikli bireyler olarak yetişmesi, bir takım değerlerle donanımlı olması, sportif ve kültürel faaliyetlere katılması çok önemlidir. Bu nedenle Balıkesir Valimiz Sayın Ersin Yazıcı tarafından hayata geçirilen 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi' Edremit ilçemizde de başarıyla yürütülmektedir. Projemiz ile; ilçemizde gelir durumu düşük mahallelerde yaşayan, ilk ve ortaokula devam eden öğrencilerin okul dışında kalan serbest zamanlarının, spor ve kültür faaliyetler ile değerlendirilmesinin sağlanması, çocukların zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi, spor alanında yetenekli çocukların tespit edilerek yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak tanınmasını hedefledik. Ülkemizin geleceğini teslim edeceğimiz çocuklarımıza ve özellikle spor yapma imkanı bulamayan ailelerimizin çocuklarına projemiz ile düzenli olarak spor yaptıracağız' dedi. Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıya; Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge ve 12 okul müdürü katıldı.

Edremit’te “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’’ işbirliği toplantısıEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

7 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor'da tarihi viraj

9 Samsunspor'da tarihi viraj

Samsun sevdasına koşacak

10 Samsun sevdasına koşacak


SIRADAKİ HABER