Bursa haber: İnegölspor'un mazisi müzede sergilendi

Bursa haber: İnegöl Kent Müzesi, kuruluşunun 9'uncu yılına özel düzenlenen 'Yıldızspor'dan İnegölspor'a' isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.

İnegölspor'un mazisi müzede sergilendi

İnegöl Kent Müzesi, kuruluşunun 9'uncu yılını kutladı. Müzede İnegöl'ün spor alanındaki önemli değerlerinden olan Yıldızspor'un hikayesini günümüze taşıyan 'Yıldızspor'dan İnegölspor'a' isimli fotoğraf sergisi ilçe halkının izlenimine sunuldu. Yıldızspor'un hatıralarını yaşatan eserlerin görücüye çıktığı serginin açılışına, protokol üyelerinin ve Yıldızspor'un yeşil sahalarda destan yazdığı dönemde gençlik çağlarını yaşayan İnegöl büyüklerinin ilgisi yoğun oldu. Acı tatlı hatırların bulunduğu sergiyi inceleyen İnegölspor'un eski yöneticileri ve futbolcuları duygulu anlar yaşadı. Bu sergi, aynı zamanda İnegöl Kent Müzesi'nin 90. sergisi olma özelliğini taşıyor.
Belediye Başkanı Alper Taban, 'Pek çok faydayı inşallah hep birlikte sizlerle paylaşacağız. Çatısı altında bulunduğumuz tarihi mekanın 9. yılı. 2009 yılında hayata geçmiş müzenin 9. yılını kutluyoruz. Burada hazır bulunan pek çok kişinin hatıralarının olduğu, herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir sergideyiz. Bizlerde şehrin yerel yöneticileri olarak ve bu şehirde yaşayan vatandaş olarak bir misafirimiz geldiğinde, hemen koşup geldiğimiz mekan. Belki çok yıllar önce farklı maksatlara hizmet etti, ama bugün bir tarihi mekanın yaşatıldığı alana dönüştü. Söylerken Kent Müzesi diyoruz kolayca, ama burada bir emek var. Emeği geçen bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Burada meclis üyemiz Nedim Bayram'ın, rahmetli Serdar Rubacı ağabeyimizin, şu an ismini zikredemediğim arkadaşlarımızın emekleri var' dedi.

İnegölspor’un mazisi müzede sergilendiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

1 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

4 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

5 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

6 Ahmet Burak müjdesi

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

7 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

8 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

9 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te

10 Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te


SIRADAKİ HABER