HaberlerBalıkesir HaberleriHavran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyareti

Havran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyareti - Balıkesir Haberleri

Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu BENGİ projesi kapsamında, Halk Eğitimi Merkezinde devam eden destekleme ve yetiştirme kursunu ziyaret etti.

Havran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyareti

Yürütmüş olduğu çalışmalarla körfez bölgesinde yıldızını parlatmaya devam eden Havran Halk Eğitimi Merkezinde Kurum Müdürü Hasan Çam ve yöneticilerinin karşıladığı Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu kurumda incelemelerde bulunduktan sonra Kurum Müdürü Hasan Çam'dan yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı.
Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde üniversite sınavına hazırlanan mezun öğrenciler için açılan destekleme yetiştirme kursunu ziyaret eden Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Havran Kaymakamı Şeref Aydın 'Bizlerinde daha önce bu sınava girdiğimizi düşünecek olursak yaşamış olduğum deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak istediğimiz bölümleri kazanabilmek için özel kurslara giderek maddi imkanlarımızı zorlamaya gerek yok, ben memleketimin bir ilçesinin bir köyünün bir mezrasında bu sınava hazırlandım ve kazandım, ikincisi siz bir yarış içerisindesiniz ama kendinizle, tek rakibiniz kendiniz ve çalışmalarınızda hedefiniz kendinizi geçebilmek olmalı, çalışmalarınıza programlı bir şekilde devam etmeli ve mümkün mertebe gece geç saatlerde çalışmamaya özen göstermelisiniz, vücudumuzun da belli bir döngüsü var ve mutlaka dinlenmeye de zaman ayırın. Soru çözerek konuyu öğrenmek ve yalnızca yanlış yaptığınız soruları değil aynı zamanda doğru çözdüğünüz soruları da tekrar ederek bilgilerinizi pekiştirmelisiniz. Ben inanıyorum ki sizler bu istek ve çalışma şevkiyle arzu ettiğiniz bölümlere yerleşeceksiniz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.'dedi.
Öğrencilerle yapılan sohbetin ardından Havran Kaymakamı ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Kurumdan ayrıldı.

Havran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyareti

SIRADAKİ HABER
}