Balıkesir haber: Havran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyareti

Balıkesir haber: Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu BENGİ projesi kapsamında, Halk Eğitimi Merkezinde devam eden destekleme ve yetiştirme kursunu ziyaret etti.

Havran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyareti

Yürütmüş olduğu çalışmalarla körfez bölgesinde yıldızını parlatmaya devam eden Havran Halk Eğitimi Merkezinde Kurum Müdürü Hasan Çam ve yöneticilerinin karşıladığı Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu kurumda incelemelerde bulunduktan sonra Kurum Müdürü Hasan Çam'dan yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı.
Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde üniversite sınavına hazırlanan mezun öğrenciler için açılan destekleme yetiştirme kursunu ziyaret eden Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Havran Kaymakamı Şeref Aydın 'Bizlerinde daha önce bu sınava girdiğimizi düşünecek olursak yaşamış olduğum deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak istediğimiz bölümleri kazanabilmek için özel kurslara giderek maddi imkanlarımızı zorlamaya gerek yok, ben memleketimin bir ilçesinin bir köyünün bir mezrasında bu sınava hazırlandım ve kazandım, ikincisi siz bir yarış içerisindesiniz ama kendinizle, tek rakibiniz kendiniz ve çalışmalarınızda hedefiniz kendinizi geçebilmek olmalı, çalışmalarınıza programlı bir şekilde devam etmeli ve mümkün mertebe gece geç saatlerde çalışmamaya özen göstermelisiniz, vücudumuzun da belli bir döngüsü var ve mutlaka dinlenmeye de zaman ayırın. Soru çözerek konuyu öğrenmek ve yalnızca yanlış yaptığınız soruları değil aynı zamanda doğru çözdüğünüz soruları da tekrar ederek bilgilerinizi pekiştirmelisiniz. Ben inanıyorum ki sizler bu istek ve çalışma şevkiyle arzu ettiğiniz bölümlere yerleşeceksiniz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.'dedi.
Öğrencilerle yapılan sohbetin ardından Havran Kaymakamı ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Kurumdan ayrıldı.

Havran Halk Eğitimi Merkezi üniversite hazırlık kursu ziyaretiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

3 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

4 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

8 Ağır ceza geliyor

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

9 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER