HaberlerAntalya HaberleriAlanya'da ragbi kurslarına başlandı

Alanya'da ragbi kurslarına başlandı - Antalya Haberleri

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir ilk olan ve Türkiye Ragbi Federasyonu (TRF) tarafından düzenlenen 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu başladı.

Alanya'da ragbi kurslarına başlandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin destekleriyle Türkiye Ragbi Federasyonu (TRF) tarafından düzenlenen Ragbi 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu Milli Egemenlik Stadı'nda gerçekleştirildi. Düzenlenen Kursta Türkiye Kadın Milli Takım Antrenörü İraj Abdi kursiyerlere eğitim verdi.
Teorik ile pratik derslerin verildiği eğitimin ardından kurs hakkında bilgiler veren Abdi, 7 yıldır Türkiye Kadın Milli Takım Antrenörlüğünü yaptığını söyledi. Abdi,' Alanya birinci kademe yardımcı antrenör kursunu başlattık. Ragbi Avrupa'da yaygın olurken Türkiye'de 40. sırada yer alıyor. Yeni yönetim ile iyi çalışmalar yapılıyor. Yeni kurslarla yeni emeklerle daha iyi olacağını umuyoruz. Bu çalışmalar sonucunda da daha iyi dereceler elde edilecektir. Alanya'da ilk defa ragbi antrenörleri yetiştiriyoruz. Eğitimlerde ragbi kültürü, temeli, teknik taktik, antrenman bilgisini ve kurallarını anlatıyoruz. Eğitimlerin sonucunda sınavlar yapıyoruz ve yeterli puan alanlara antrenörlük belgesi veriliyor' dedi.
'Türkiye'de de yaygınlaşması için elimizden geleni yapıyoruz'
Türkiye Ragbi Federasyonu Temsilcisi ve Alanya Kurs Müdürü Nurcan Durak ise ragbi sporunu Akdeniz bölgesinde yaymaya çalıştıklarını söyledi. Temsilci Durak, '1'inci kademe antrenörlük kursunu Alanya'da açtık. Akdeniz bölgesinde antrenörlük eğitim sonucunda yeterli oyuncu yetiştirmek istiyoruz. Derslik eğitimimizi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde yaptık. Eğitimler sayesinde belki de Türkiye ve dünya ragbi sporuna kaliteli oyuncular yetiştirme fırsatımız olacaktır. Dünyada en çok seyircisi olan spor dallarından biri olan ragbinin Türkiye'de de yaygınlaşması için elimizden geleni yapıyoruz' diye konuştu.

Alanya’da ragbi kurslarına başlandı

SIRADAKİ HABER
}