Samsun Haber | Atakum, devlet hastanesine kavuşuyor

Samsun Haber | Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası'nın, 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Atakum, devlet hastanesine kavuşuyor

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Özkan, Atakum'da hizmet vermeye başlayacak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası'nda son incelemeleri gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakumluların heyecanla beklediği dev sağlık projesinin, 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağının müjdesini verdi.

ÖNEMLİ BİR SAĞLIK YATIRIMI

Vali Osman Kaymak, Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın girişimleri sonucunda ilçeye kazandırılan sağlık yatırımının önemine dikkat çekerek, "Atakum'da böylesi önemli bir sağlık yatırımının vatandaşlarla buluşturulması son derece önemli. İncelemelerimizi yaptığımız Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası'nın ilçeye hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ise söz konusu binada gerekli düzenlemelerin yapılarak, ciddi ve kapsamlı bir sağlık yatırımını hizmete hazır hale getirdiklerini ifade ederek, “Atakum'a yakışır bir sağlık yatırımını tamamlayarak, vatandaşlarımıza hizmet verecek hale getirdik. Kapsamlı bir sağlık yatırımı olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, sağlık kenti Samsun için önemli bir hizmet daha olarak hizmet vermeye başlıyor” ifadelerini kullandı.

GURUR DUYUYORUZ

İlçede devlet hastanesi olmayışının, yıllarca Atakum halkı için önemli bir eksiklik olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum gibi büyük ve önemli bir ilçede, devletin sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecek bir yapı, maalesef yoktu. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, bu eksikliğin giderilmesi için girişimlerde bulunduk. Belediyemize ait, 15 milyon TL değerindeki binamızı, Sağlık Bakanlığı'na tahsis ettik. Gerçekleştirilen düzenlemelerin ardından, kapsamlı bir sağlık yapısı haline getirilen, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası tamamlandı. Bugün Samsun Valisi Osman Kaymak ve Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ile birlikte son incelemelerimizi gerçekleştirdik. Hastanemiz, pazartesi günü hizmet vermeye başlıyor. Bu bizim için büyük bir gurur” diye konuştu.

SÖZ VERMİŞTİK

Hastane hakkında bilgi veren Başkan Taşçı, "Birinci ve ikinci katlarında polikliniklerin bulunacağı binada, diğer katlarda uzman doktorlar ile ağız ve diş sağlığı üniteleri bulunacak. Ayrıca yedi ve sekizinci katlarda Kanser Tarama Merkezi (KETEM) yer alacak. 112 istasyonunun da bulunacağı hastanemiz ile Atakum halkı kendi ilçesinde devletin sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Bunun sözünü vermiştik. Başta Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan olmak üzere, siyasi ve idari düzeyde bu yatırımın ilçemize kazandırılması için destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

3 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

4 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

5 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

6 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

7 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu


SIRADAKİ HABER