HaberlerKocaeli HaberleriÇayırova'da 'Aile İçi Şiddet ve Çocuk' konuşuldu

Çayırova'da 'Aile İçi Şiddet ve Çocuk' konuşuldu - Kocaeli Haberleri

Çayırova Belediyesi tarafından Belediyenin eğitim kurumlarından faydalanan öğrencilerin velilerine yönelik seminer veriliyor.

Çayırova'da 'Aile İçi Şiddet ve Çocuk' konuşuldu

Çayırova Belediyesi'nin eğitim kurumlarından faydalanan öğrencilerin, velilerine yönelik olarak her hafta farklı bir konuyu ele alan eğitim ve sağlık seminerleri devam ediyor. Bu çerçevede Özgürlük Mahallesi Türkan Göktürk Bilgievinde 'Aile İçi Şiddet ve Çocuk' konusu ele alındı. Aile kavramının anlatıldığı seminerde sunum yapan Çayırova Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Uzmanı Psikolog Fulya Kızıldağ, sadece kadına değil anne baba ve çocuğa yönelik şiddetin de üzerinde durarak, kişiyi isteği dışında davranmaya zorlayan her türlü tutum ve davranışın bir şiddet türü olduğunu ifade etti.
Çocukluk döneminde aile içinde duygusal ve fiziksel şiddete maruz kalan çocukların erişkin yaşamlarında çeşitli şekillerde ve derecelerde ruhsal sorunlar yaşamalarının kaçınılmaz olduğunu da sözlerine ekledi. Görsel materyallerle desteklenen seminer soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Çayırova’da “Aile İçi Şiddet ve Çocuk” konuşuldu

SIRADAKİ HABER
}