HaberlerKocaeli HaberleriOkur-yazar buluşmasına görkemli final

Okur-yazar buluşmasına görkemli final - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen 'Okur-Yazar Buluşmaları' kapsamında Yazar Ayşegül Kara Zorlu minik öğrenciler ile bir araya geldi.

Okur-yazar buluşmasına görkemli final

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen 'Okur-Yazar Buluşmaları' kapsamında ilköğretim 3. Sınıf öğrencilerine yazar Ayşegül Kara Zorlu'nun Şakrak isimli çocuk kitabı hediye edildi. 10 bin kitabın Gebzeli çocuklarla buluştuğu Okur Yazar Buluşmaları kapsamında Gebze Kültür Merkezi'nde düzenlenen final programı oldukça coşkulu geçti. Gebze Belediye Başkanı Adan Köşker'in ev sahipliğinde düzenlenen programa Yazar Ayşegül Kara Zorlu'nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, Gebze Kütüphane Müdürü Tevhide Buğan, Gebze İlçe Tarım Müdürü İbrahim Irmak, KOSİDEF Genel Başkanı Bahattin Demircan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programın açılışında selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker öğrencilere bol bol kitap okumaları öğüdünde bulunarak, 'Sizler bizlerin yarınları, umutlarısınız. Sizlerin kendinizi çok iyi eğitmesi lazım. Bunun için de en başta yapmanız gereken bol bol kitap okumaktır. Gebze Belediyesi olarak eğitimin her zaman destekçisi olduk olmaya da devam edeceğiz. Okur-yazar buluşmaları kapsamında 'Şakrak' isimli çocuk kitabından 10 bin adet sizlerin istifade etmesi için dağıttık. Umarım kitabı beğenmişsinizdir. Kitap okuma alışkanlığı bu yaşlarda kazanılır ve bizler sizlerin kitap okuma alışkanlığı kazanmanız için okullarda düzenlediğimiz bu tür etkinlikleri yapmayı sürdüreceğiz' dedi.
Okur-yazar buluşması sayesinde okudukları kitabın yazarı ile buluşma fırsatı bulun öğrenciler de Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e sürpriz yaptı. Sahneye 'İyi ki Varsın Başkan Amca' yazılı pankartla çıkan öğrenciler, Başkan Köşker'e kitaplar için teşekkür etti.
Daha sonra Yazar Ayşegül Kara Zorlu öğrencilerle 'Şakrak' kitabı hakkında sohbet etti, öğrencilerin kitapla ilgili sorularını cevapladı. 'Şakrak'ın' animasyon filminin gösteriminin ardından Yazar Ayşegül Kara Zorlu öğrencilere 'Şakrak' kitabının dördüncü serisinin Gebze'de geçeceği müjdesini verdi. Kitapta bulunan bazı oyunları öğrencilerle sahnede oynayan Yazar Ayşegül Kara Zorlu öğrenciler için kitaplarını tek tek imzalayarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okur-yazar buluşmasına görkemli final

SIRADAKİ HABER
}