Samsun haber: Boyun ve bel fıtığı hakkında en çok merak edilen sorular

Samsun haber: Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Halil İbrahim Cebeci, boyun ve bel fıtığı hakkında merak edilen konularda açıklamalarda bulundu.

Boyun ve bel fıtığı hakkında en çok merak edilen sorular

Boyun ve bel fıtığının belirtileri hakkında bilgi veren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Halil İbrahim Cebeci, 'İki durumda da hastalığın en belirgin özelliği ağrıdır. Ağrı bel ve boyun bölgesinde orta ya da şiddetli olabilir. Hastaya göre bu değişiklik gösterirken, bazı durumlarda ise boyunda ve kollarda uyuşma güç kaybı, bel fıtıklarında ise bacaklarda güç kaybı ve uyuşma olarak görülür. Özellikle bel fıtığında acil dediğimiz bir durum var. Bu da büyük ve küçük abdest tutama, kısmı felç, cinsel fonksiyon bozuklukları durumudur. Bu durumda hasta acil olarak bir doktora görünmeli ve en uygun tedavi ile müdahale yapılmalıdır' dedi.
'Ameliyatsız fıtık tedavisi mümkün mü?' sorununa cevap veren Opr. Dr. Halil İbrahim Cebeci, 'Elbetteki ameliyatsız fıtık tedavisi mümkündür. Öncelikle hastada ameliyatlık bir durumu var mı buna bakmak gerekir. Bu belirtileri yukarıda belirttim. Özellikle söylediğimiz durum varsa acil bir müdahale şart olabilir. Fakat bunun dışında ilaç, istirahat ve fizik tedavisi ile bunun önüne geçilebilir. Burada eklemek istediğim bir konu ise; boyun ve bel fıtıklarında erken müdahale çok önemlidir. Gerçekten ameliyatlık bir durum varsa ve hastada bu uyuşma, güç kayıplarının önüne geçilmesi için gerekli bir durum oluşturur. Bunu da unutmamak gerekir. Buradan herkese tavsiyem bel ve boyun ağrılarınızda kulaktan dolma bilgilerle değil gerçekten işinin ehli kişiler yani doktorlarımıza güvenip muayene olmaları ve gerekli tedavi şekillerini uygulamaları sağlıkları açısından çok önemlidir' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Ladik Gölü kurtulacak

3 Ladik Gölü kurtulacak

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

4 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

5 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

6 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

7 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

8 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

9 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi

10 Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi


SIRADAKİ HABER