HaberlerSamsun Haberleri400 kişilik temayül... 'AK Parti Samsun'u güzel günler bekliyor'

400 kişilik temayül... 'AK Parti Samsun'u güzel günler bekliyor' - Samsun Haberleri

AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan, AK Parti Samsun teşkilatında yaklaşık 400 kişinin katıldığı temayülde 10 aday adayının oylandığını belirterek, 'İl başkanı atamasının çok uzun süreceğini sanmıyorum, önümüzdeki hafta olabilir. Partimizi güzel günler bekliyor' dedi.

400 kişilik temayül... 'AK Parti Samsun'u güzel günler bekliyor'

AK Parti Samsun teşkilatında il başkanının belirlenmesi için heyecanla beklenen temayül yoklaması gerçekleştirildi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nda yapılan toplantıyı, AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Ünal yönetirken, toplantıya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başta olmak üzere, ilçe belediye başkanları, kadın kolları ile gençlik kolları üyeleri, meclis üyeleri ve partililer katıldı. Öğlen saatlerinde başlayan oylama akşama kadar devam etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUNULACAK

Temayül sonrasında Haber Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan, temayülün çok güzel bir ortamda geçtiğini ifade ederek, "Temayülümüzü yaptık. 10 aday adayı arkadaşımız vardı. Herkes istediği şekilde oylarını verdi. 400'e yakın kişi vardı. 60 civarında arkadaşımızla birebir görüştük, geri kalanlardan da oylama aldık. Bu isimlerin değerlendirmesini yapacağız. Milletvekillerimizle, eski vekillerimizle görüşeceğiz. Onların genel kanaatini alıp, üç veya dört arkadaşımızı genel merkezimize davet edip artık birisinin atamasını gerçekleştireceğiz. Bu sürecin çok uzun olduğunu sanmıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın programına bakacağız. Belki önümüzdeki haftaya olabilir. Çünkü benim bölgemde bir il daha var, onunla birlikte değerlendireceğiz. AK Parti Samsun'u güzel günler bekliyor" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}