HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan Yılmaz: 'Samsunspor'un sorunları yılların birikimi'

Başkan Yılmaz: 'Samsunspor'un sorunları yılların birikimi' - Samsunspor Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor'un mevcut sorunlarının 7-8 yıldır katlanarak biriktiğini belirterek, 'Yılların birikimi olan bu sorunların çözülmesi de biraz zaman alabiliyor' dedi

Başkan Yılmaz: 'Samsunspor'un sorunları yılların birikimi'

ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz, yaygın bir kanalda şehir ile ilgili gelişmeleri ve yatırımları değerlendirdi. Yılmaz, Samsunspor'un durumuyla ilgili soru üzerine ise, "Samsunspor'un sorunu bugünün, bu yılın sorunu değildi. Geçmişten gelen daha önceki yönetimler esnasındaki ekonomik sorunların büyümesi sonucunda ortaya çıktı. Kulüp sıkıntılı bir sürece girdi. Çözmeye çalışıyoruz. Belediye olarak bizler, Valimiz Osman Kaymak, sivil toplum kuruluşları, işadamları ve dinamikleri sorunların belli miktarın çözmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

7-8 YILLIK SORUNLAR

Başkan Yılmaz, "Samsunspor bu durumu 7-8 yıldır katlana katlana gelen sorunların birikimidir. Maalesef Anadolu'da bütün kulüplerin böyle sorunları var. Bizimki biraz daha rahatsız edici. Çaba içerisindeyiz. Hem belediye olarak hem de hatırımızı önemseyecek dostlarımıza yardım çağrısında bulunuyoruz. Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan, Valimiz Osman Kaymak, milletvekillerimiz uğraşıyor. Çözeceğiz ancak biraz sabır. Çünkü yılların birikimi sorunların, çözülmesi zaman alabiliyor. En kısa zamanda sorunları çözüme kavuşturmak istiyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}