Samsun Haber | Samsun'da AVM'ler Çiftlik'i bitirdi

Samsun Haber | Samsun'un 'Çiftlik' olarak bilinen İstiklal Caddesi eski renkli ve canlı görüntüsünden uzak. Dükkanların kirasını ödemekte zorlandığını belirten Çiftlik esnafı, 'AVM'ler açıldı, Çiftlik bitti. İnsanlar alışveriş için artık Çiftlik'e gelmiyor' dedi.

Samsun'da AVM'ler Çiftlik'i bitirdi

Samsunluların uğrak noktalarından İstiklal Caddesi (Çiftlik) önceki yıllardaki renkli ve canlı görüntüsünden uzak. Cadde üzerindeki dükkanların ise bir kısmı boş. Çiftlik'teki esnaf, kiraların yüksekliğinden ve alışveriş merkezleriyle rekabet edememekten şikayetçi.

ESKİ HALİNDEN ESER YOK

Çiftlik'te aktar dükkanı bulunan İbrahim Öztürk, yıllardır cadde üzerinde hizmet verdiğini belirterek, "Çiftlik Caddesi'nin eski halinden eser yok. Geçmişte burada birçok kaliteli markanın dükkanı vardı, o markalar burayı terk edip AVM'lere gitti. Eskiden Samsun'a ilk gelen markalar Çiftlik'te dükkan açardı. Biz küçük esnaf olarak cadde üzerinde büyük markalar dükkan açınca mutlu oluyoruz" ifadelerini kullandı.

KİRA BELİMİZİ BÜKÜYOR

Kısa süreler içerisinde çok fazla dükkan açılıp kapandığını ifade eden Öztürk, "Burada dükkan açanlar etüt yapmadan bu işe girişiyor, müşteri profilini incelemiyor. Kira ücretleri buradaki esnafın ve mağazaların belini büküyor. Bu cadde halen kalabalık ama bu kalabalığın büyük kısmı gezmek için geliyor. Çiftlik'te kalan dükkanlar, sadece orta ve alt düzeyde geliri bulunan vatandaşlara hitap eder hale geldi" diye konuştu.

ÇİFTLİK YALNIZ KALDI

Cadde üzerinde giyime yönelik satış yapan bir dükkanı bulunan Cengiz Sağlam ise birçok dükkanın masraflarla baş edemeyip kapandığını belirterek, "Çiftlik esnafı yalnız kaldı, birçok güçlükle başa çıkamıyor. Beklediğimiz alışveriş düzeyine ulaşamıyoruz, son birkaç yıldır durumlar daha da kötüye gitti. Artık burası vatandaşların başka yerlere giderken kullandığı güzergah haline geldi" sözlerini kaydetti.

Şükrü Berk ASKAREN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

3 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da kongre günü

4 Samsunspor'da kongre günü

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

5 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

6 Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Samsunspor'da bir kriz daha

7 Samsunspor'da bir kriz daha

Samsunspor'da duygu dolu anma

8 Samsunspor'da duygu dolu anma

Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

9 Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

Samsun'da feci kaza!

10 Samsun'da feci kaza!


SIRADAKİ HABER