HaberlerGolf oynayan dünyayı yönetiyor

Golf oynayan dünyayı yönetiyor

'Çocuk Evlerinden Golfe, Golften Olimpiyatlara' projesini incelemek için Samsun'a gelen Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 'Çok güzel bir proje Samsun'da hayata geçiyor. Dünya'yı yönetenlerin yaptığı spordur golf. Bizde sevgi evlerinde bulunan çocuklarımız için gereken neyse yapacağız'dedi.

Golf oynayan dünyayı yönetiyor

BİLGİLER ALDI

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Samsun Golf Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Çocuk evlerinden golfe golften olimpiyatlara projesi'nin' tanıtımı gerçekleşti. Samsun'a gelerek anlamlı proje hakkında bilgi alan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Samsun'un örnek olacak bir çalışmaya imza attığını söyledi. Başkan Ağaoğlu ayrıca, spor federasyonlarının ve devletin öncelikli görevlerinden birinin çocukları geleceğe hazırlamak olduğunu vurguladı.

ÖRNEK OLACAK

Golf sporunu yapanların Dünya'yı yönettiğini belirten Başkan Ağaoğlu, "Biz çocuklarımızdan hemen Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonlukları bekliyoruz. Tabii ki nihai hedef bu. Bir şampiyon yetiştirirken bunu bin sporcu arasında seçebiliyoruz. Geriye kalan 999 kişinin de bir şekilde yine sporun içinde kalması ve sporla birlikte sosyal ve eğitim yaşantısının şekil bulması gerekli. Çocuk evlerinde kalan çocuklarımız için bu eğitimin çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Umuyorum ki bu proje diğer illerimize de örnek olur"dedi.

SIRADAKİ HABER
}