HaberlerSamsun HaberleriKısa dönem erler yemin etti

Kısa dönem erler yemin etti - Samsun Haberleri

Samsun'un Bafra ilçesinde 369/2 kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi.

Kısa dönem erler yemin etti

Bafra Yeni Kapalı Spor Salonunda düzenlenen tören öncesi Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı narkotik köpek İbre'nin yaptığı gösteri ayakta alkışlandı. İbre'nin gösterisinin ardından kısa dönem askerler arasında başarışı olan erlere Kaymakam Ali Fuat Türkel tarafından hediye verildi.
İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu yaptığı konuşmada, 'Çok kısa sürede askerlik onuruna erişerek karşımızda dimdik duran evlatlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Kahraman Mehmetçikler, her Türk askeri gibi bu kutsal görevi icra etmek için birliğimize katıldınız. Bu görev süresince, vicdan, adalet, başarı içerisinde olacağınıza eminim. Hiçbir güç sizi birbirinizden koparamaz. Sizlerin asıl görevi, askerlik görevinizi yaptıktan sonraki hayatınızda olacaktır. Görevlerini yaparken canlarını seve seve veren milletimizin aziz evlatlarını millet ve şükranla anıyorum' dedi.
Konuşmaların ardından 4 haftalık eğitimlerini tamamlayan 72 kısa dönem er yemin etti. Yemin merasiminin ardından program geçit töreni ile son buldu. Düzenlenen törene ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Zihni şahin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Mehmet Arı, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, askeri erkan ve erlerin aileleri katıldı.

Kısa dönem erler yemin etti

SIRADAKİ HABER
}