Giresun haber: Giresun Orman Bölge Müdürlüğü 'Hizmet İçi Eğitim' semineri sona erdi

Giresun haber: Giresun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Hizmet içi eğitim' seminerinin kapanış toplantısı yapıldı.

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü 'Hizmet İçi Eğitim' semineri sona erdi

Piraziz ilçesinde bir otelde gerçekleşen kapanış toplantısına Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya ve daire amirleri ile çalışanlar katıldı.
Toplantıda konuşan Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, 2017 yılının çok başarılı geçtiğini 2018'inde daha başarılı geçeceğini söyledi.
Seminerin ormancılık faaliyetleri açısından en uygum zaman olan Ocak ayında yapıldığını belirten Özkaya, ' Giresun, Ordu ve Sivas ili İlçelerimizden oluşan bölge müdürlüğümüzde yoğun ormancılık faaliyetleri bulunmakta ve halkımızı doğrudan hem ekonomik hem de sosyal anlamda bilgilendiren faaliyetler bunlar. Yıl boyu bu çalışmaları sürdüren 14 şube müdürümüz, 10 orman işletme müdürümüz, fidanlık müdürümüz ve 70'e yakın şeflerimizle bizim için belki en uygun zaman olan Ocak ayında bu eğitimleri tamamlayıp, buradan çıktığımızda 2018 yılına hızlı bir giriş yapmak istiyoruz' dedi.
'2017 yılında 3,5 milyon fidan toprakla buluştu'
2017 yılında ki çalışmalardan bahseden Özkaya, 'Arkadaşlarımızın gayretleri ile 5 bin hektar yeni orman tesisi yaptık ve yaklaşık 3,5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 2017 yılında 700 bin metreküp dikili kabuklu gövde hacmi orman emvali damgaladık ve ürettik' diye konuştu.
Çalışmalarından ötürü Orman Bölge Müdürü ve Orman çalışanlarına teşekkür eden Vali Harun Sarıfakıoğulları ise yaptığı konuşmada ormancılık faaliyetlerine vurgu yaptı.
Vali Sarıfakıoğulları, 'Yüzde 30'un üzerine ormanlık alana sahip olan ilimizi gerçekten sizin çalışmalarınız, göstereceğiniz gayretle, performanslarla inşallah hem orman köylülerinin elde ettiği gelir anlamında bir büyük adım daha atacak, hem de orman emvalinin değerlendirilmesi suretiyle dışa bağımlılığımız, ithalatın daralmasıyla dışarıya döviz vermemiş olacağız. Bölgemiz için önemli olan noktalardan bir tanesi, eğimli bir yapıya sahip olan ilimizin, bölgemizin erozyonla mücadelesine verdiğiniz katkısı gerçekten kayda değer' dedi.
Konuşmalarının ardından başarılı olan Şebinkarahisar, Espiye ve Giresun Orman Müdürlüklerine flamaları verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

3 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

4 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

8 Ağır ceza geliyor

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

9 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER