Samsun Haber | İlk ruhsatlar Tok'tan

Samsun Haber | İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından 2018 yılında ilk iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını alan işletmelere ruhsatlarını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok verdi.

İlk ruhsatlar Tok'tan

2014 yılından bu yana uygulanan proje kapsamında iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını bizzat belediye personeli çerçeveli bir şekilde esnafa teslim ediliyor. Esnaftan olumlu cevap alınması üzerine 2018 yılının ilk iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını çelik kapı bayii ve iletişim sektöründe hizmet verecek iki yeni esnafa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok teslim etti. Firma yetkilileri ile sohbet etme imkanı bulan Başkan Tok, “İlkadım ilçemiz sınırlarında açılan her yeni iş yeri yeni istihdam demektir. Bu nedenle hem küçük esnafımızın hem de daha büyük yatırımcıların yasal mevzuatla ilgili işlemlerinde kolaylık sağlamak ve esnafımızla iletişimimizi daha sağlam kurmak amacıyla iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını personelimiz teslim etmekte. Yeni yılın ilk ruhsatını 2018 yılının şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olması dileklerimle teslim etmekten mutluluk duyuyorum” dedi. 

Ruhsatın teslim edilmesinin ardından yine Başkan Tok tarafından firma sorumlusu ve personellerine Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye edildi.

2017’de toplam 647 yeni ruhsat verildi

İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılında yeni ruhsat başvurusu yapan 708 iş yerinden, ruhsat alarak hizmete başlayan 647 iş yeri olduğu bildirildi. İlkadım'da 2017 yılında 552 sıhhi iş yeri ruhsatı, 52 umuma açık istirahat ve eğlence yeri ruhsatı, 34 gayrı sıhhi müessese ruhsatı, 7 hafta tatili ruhsatı ve 2 canlı müzik izin ruhsatı ile toplam 647 yeni ruhsat verildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

5 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

6 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

8 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

9 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar


SIRADAKİ HABER