Samsun haber: İlk ruhsatlar Tok'tan

Samsun haber: İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından 2018 yılında ilk iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını alan işletmelere ruhsatlarını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok verdi.

İlk ruhsatlar Tok'tan

2014 yılından bu yana uygulanan proje kapsamında iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını bizzat belediye personeli çerçeveli bir şekilde esnafa teslim ediliyor. Esnaftan olumlu cevap alınması üzerine 2018 yılının ilk iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını çelik kapı bayii ve iletişim sektöründe hizmet verecek iki yeni esnafa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok teslim etti. Firma yetkilileri ile sohbet etme imkanı bulan Başkan Tok, 'İlkadım ilçemiz sınırlarında açılan her yeni iş yeri yeni istihdam demektir. Bu nedenle hem küçük esnafımızın hem de daha büyük yatırımcıların yasal mevzuatla ilgili işlemlerinde kolaylık sağlamak ve esnafımızla iletişimimizi daha sağlam kurmak amacıyla iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını personelimiz teslim etmekte. Yeni yılın ilk ruhsatını 2018 yılının şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olması dileklerimle teslim etmekten mutluluk duyuyorum' dedi.
Ruhsatın teslim edilmesinin ardından yine Başkan Tok tarafından firma sorumlusu ve personellerine Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye edildi.

2017'de toplam 647 yeni ruhsat verildi
İlkadım Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılında yeni ruhsat başvurusu yapan 708 iş yerinden, ruhsat alarak hizmete başlayan 647 iş yeri olduğu bildirildi. İlkadım'da 2017 yılında 552 sıhhi iş yeri ruhsatı, 52 umuma açık istirahat ve eğlence yeri ruhsatı, 34 gayrı sıhhi müessese ruhsatı, 7 hafta tatili ruhsatı ve 2 canlı müzik izin ruhsatı ile toplam 647 yeni ruhsat verildi.

İlk ruhsatlar Tok‘tanEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

3 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da personele müjde

5 Samsunspor'da personele müjde

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

6 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

7 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

8 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

9 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

10 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!


SIRADAKİ HABER