Samsun Hava Durumu | Samsun'a kar geliyor! Geçen seneden farklı olacak

Samsun Hava Durumu | Pazartesi günü kar yağışının kentte görüleceğini belirten Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, 'Bu kar yağışı sahil kesiminde etkili olmayacak. Geçen seneki gibi etkili bir kar yağışı söz konusu değil. Karla karışık yağmur bekliyoruz, iç kesimlerde kar yağışı fazla olacak' dedi

Samsun'a kar geliyor! Geçen seneden farklı olacak

Türkiye ocak ayında bahardan kalma günler yaşadı. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretti ve vatandaşlar uzun süre kar yağışı bekledi.

Vatandaşların beklediği kar yağışı uyarısı sonunda Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden geldi. Türkiye’nin birçok kentinde etkili olan kar yağışı Samsun’a da pazartesi günü geliyor. Havanın son durumu hakkında değerlendirme yapan Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, geçen sene hayatı durma noktasına getiren etkili bir kar yağışı beklemediklerini ifade etti.

HAVA SOĞUYACAK

Türkiye genelinde yağışlı hava kütlesinin etkisini göstermeye başladığını ifade eden Yüce, yarın itibariyle Karadeniz Bölgesi’nin tamamında yağış beklediklerini dile getirdi. Rüzgarların Kuzey ve Kuzeybatı yönlerinden orta kuvvette eseceğini söyleyen Yüce, “Yağışla birlikte sıcaklıklar da düşecek ve mevsim normallerinin altına inecek. 4-8 derecelik bir düşüş bekliyoruz. Pazar günü ise sıcaklıkların azalmasıyla birlikte yağışlar hemen hemen yurdumuzun tamamında etkili olacak. Özellikle yüksek kesimlerde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasını tahmin ediyoruz. Sahil kesiminde yani Samsun’un da içinde bulunduğu Ordu, Trabzon civarında yağışları kar şeklinde beklemiyoruz. Pazar günü sahil kesimdeki yağışlar yağmur şeklinde olacak” şeklinde konuştu.

KAR YAĞIŞINI ARTIK GÖRECEĞİZ

Pazarı pazartesiye bağlayan gece sıcaklıkların Kuzey yönden esen rüzgarlarla birlikte düşeceğini kaydeden Yüce, “Pazartesi günü kar yağışını artık göreceğiz. Ama bu kar yağışı sahil kesiminde etkili olmayacak. Geçen seneki gibi etkili bir kar yağışı söz konusu değil. Karla karışık bir yağmur bekliyoruz, iç kesimlerde kar yağışı fazla olacak. Vatandaşlar, geçen seneki gibi bir kar bekliyor ama biz öyle bir kar beklemiyoruz. Karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde yağışlar olacak. Samsun için etkili bir uyarı yok. Ancak yarından itibaren fırtına olabilir. Ayrıca salı ve çarşamba günü ilimizde yağış yok, perşembe günü yağışlı hava tekrar yurdumuzun tamamını etkileyecek. Bu yağış yine iç kesimlerde kar, sahil kesimlerinde yağmur şeklinde olacak” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

1 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

3 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

4 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

Samsunspor'un rakibi Atakum

6 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

7 Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

Samsun'da Demir'e yeni görev

8 Samsun'da Demir'e yeni görev

Anlamaları zor...

9 Anlamaları zor...

Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu

10 Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu


SIRADAKİ HABER