Aydın haber: Minik öğrenciler eğitim yuvalarına kavuştu

Aydın haber: Nazilli Belediyesi tarafından yenilenen Bereketli Anaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Minik öğrenciler eğitim yuvalarına kavuştu

Bakım, onarım ve tadilat çalışmalarını Nazilli Belediyesi'nin üstlendiği Bereketli Anaokulu düzenlenen törenle açıldı. Nazilli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Hasta Kayıt Kabul Kursu öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Öğretmen İlknur Kaya'nın girişimleri ile faaliyete geçen anaokuluna minik öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi.
Törene Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ı temsilen Özel Kalem Müdürü Engin Tulumbacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Bilge Küçük, Bereketli Mahallesi Muhtarı Mehmet Aktaş ve mahalle sakinleri katıldı.
Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Koçyiğit, eğitime verdiği desteklerden dolayı Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'a teşekkür ederek, 'Bereketli Mahallemizin okul öncesi sınıf açacak kapasitede olması, muhtarımızın gayret ve destekleriyle ana sınıfımızı faaliyete geçirme aşamasına geldik. Fiziki ortamın uygun hale getirilmesinde muhtarımızın çabaları takdire şayandır. Bazılarının menfaatleri doğrultusundaki sinsi davranışları, ilçemiz eğitiminde yakaladığımız işbirliği, kardeşlik ve başarma azmimize zarar vermeyecektir. Nazilli eğitim öğretimde marka bir şehirdir, biz hep beraber kalitemizi arttırmaya devam edeceğiz. Şu anda açılışını yaptığımız anasınıfının açılışında bu işbirliğini çok açık bir şekilde görebiliyoruz. Bu anaokulunun açılmasında resmi, özel, tüzel ve birbirinden farklı birçok grubun desteğini aldı. Okul öncesi eğitiminde okullaşma oranımızı arttırmak için gayretlerimiz devam edecektir. Diğer mahallelerimizde yeterli öğrenci sayısına ulaşırsak oralarda da ana sınıfı açacağız' dedi.

İlk kez okulun yolunu tutan miniklerle birlikte açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri ardından anaokulunu gezerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Minik öğrenciler eğitim yuvalarına kavuştuEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kar yolları kapadı!

1 Samsun'da kar yolları kapadı!

Samsun'da beklenen kar geliyor

2 Samsun'da beklenen kar geliyor

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

3 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsunspor'da stoper kalmadı

4 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

5 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

6 Samsun'da dava yılan hikayesine döndü! 57 yıldır devam ediyor...

AK Parti Samsun'da yenilik

7 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsunspor rakipleriyle sevindi

8 Samsunspor rakipleriyle sevindi

Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

9 Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede


SIRADAKİ HABER