Atakum Haber | Atakum'a yeni hastane... Sağlık Müdürü incelemede

Atakum Haber | Samsun Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç, birim müdürleriyle Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum ek hizmet binasındaki çalışmaları inceledi.

Atakum'a yeni hastane... Sağlık Müdürü incelemede

Burada yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Oruç, yaptığı açıklamada, hizmete açılacak sağlık biriminin bölge insanına hayırlı olması temennisinde bulundu.

 Atakum Belediyesi tarafından bir süre önce kültür merkezi olarak yapılan ancak daha sonra sağlık hizmetinde kullanılmak üzere 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına kiralanan binanın poliklinik olarak hizmet vermesi için çalışma yaptıklarını anlatan Oruç, ilk hasta kabulünün 15 Ocak 2018 Pazartesi günü yapılacağını söyledi.

Poliklinikte dahiliye, genel cerrahi, çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, ortopedi, cildiye, göğüs hastalıkları, üroloji ve diş gibi ilk etapta 13 branşta uzman hekimin olacağını belirten Oruç, bu sayının kısa sürede 25, daha sonra ise 35'e ulaşacağı müjdesini verdi.

Atakum'da bir kamu hastanesinin eksikliğinin yaşandığını bu yönde vatandaşların taleplerini değerlendirdiklerini dile getiren Oruç, şöyle konuştu:

"Çok kısa bir süre önce göreve başladım. Hızlı bir yapılanma süreci sonrası eksikler ve ihtiyaçlara yoğunlaştık. Bu bölgede eksikliği duyulan hastane için girişimlere başladık. Atakum Belediyesine de bize verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak belediyemizin de katkısıyla pazartesiden itibaren hizmet vermeye başlayacağız. Hastanemiz vatandaşlarımızın sağlık hizmeti noktasında büyük oranda ihtiyacını giderecek."

Her hastanın kendileri için özel olduğunu bu anlayışla tüm sağlık hizmetlerinin de özel olduğunu ifade eden Oruç, mesai arkadaşlarıyla hastaların seveceklerine inandıkları tarzda hastanenin dizayn edildiğini belirtti.

Oruç, şöyle konuştu:

"Canlı renkler olsun içimiz açılsın istedik. Yeni ve modern bir binada cihazlarımız dahil herşeyi düşündük. Ferah ve modern bir yapıyı son teknoloji cihazlarla donattık. Atakum halkına en iyi şekilde hizmet verebilmek için gayret gösterdik. Burada bir poliklinikte yapılabilecek herşeyi yapacağız. Bizim ilk hedefimiz nitelikli sağlık hizmetini herkese sunabilmek. O yüzden çalışmalarımızı yapıyoruz. Samsunumuza yeni yatırımlar kazandıracağız. Samsun sağlık hizmetlerinde iyi bir yerde. Bu iyiliği daha nitelikli hale getireceğiz. Herkesin sağlık hizmetlerinden eşit şekilde ulaşmasını sağlayacağız." 

 

 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

1 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

3 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

4 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

Samsunspor'un rakibi Atakum

6 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

7 Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

Samsun'da Demir'e yeni görev

8 Samsun'da Demir'e yeni görev

Anlamaları zor...

9 Anlamaları zor...

Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu

10 Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu


SIRADAKİ HABER