HaberlerOsmaniye haberOsmaniye'de meyve ağaçlarında budama kursunun ikincisi tamamlandı

Osmaniye'de meyve ağaçlarında budama kursunun ikincisi tamamlandı - Osmaniye haber

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından SODES desteği ile gerçekleştirilen Sodes'li Budamacılar İş Başına Projesi'nin ikincisi sona erdi.

Osmaniye'de meyve ağaçlarında budama kursunun ikincisi tamamlandı

Tarımında önemli yer tutan meyvecilikte özellikle de zeytin alanlarında budama işlemlerinin doğru yapılması verim ve kaliteyi doğrudan etkilediği kaydeden Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, 'Sodes'li Budamacılar İş Başına Projesi' SODES desteğiyle hayata geçirildiği 48 saat süreli kursta zeytin, nar, mandarin, portakal ve bağ gibi meyve ağaçlarında teorik ve uygulamalı olarak budama eğitimi verdiğini kaydetti.
3. kursun 19.01.2018 tarihinde açılacağını ifade eden Sağlam 'Daha önce kursa katılanlar ve açılacak olan kurslara gelecek olan çiftçilerimizin yansıra tüm çiftçilerimizi 16 Ocak 2018 tarihinde projemiz kapsamında yapılacak olan konferans için Adana Çukurova Üniversitesinden Sn. Prof. Dr. Ali Küden hocamız 1 gün süre ile 'Meyve Ağaçlarında Budama' konulu konferans sunumunu yapacaktır. Konferans Osmaniye Ticaret Borsası Toplantı Salonunda saat 10:00'da başlayacaktır. Tüm halkımız davetlidir' şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER
}