HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun'dan Büyükşehir'e protesto

CHP Samsun'dan Büyükşehir'e protesto - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Terme Cumhuriyet Meydanı isminin 'Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı' olarak değiştirmeyi öneren meclis maddesini protesto etti. Akcagöz, 'Belediye meclisi çok tehlikeli sularda yüzüyor. Neyi neyle yarıştırıyorsunuz?' dedi

CHP Samsun'dan Büyükşehir'e protesto

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi ocak ayı oturumunda Terme Cumhuriyet Meydanı'nın isminin 'Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı' olarak değişmesini öneren ve komisyonda kabul edilen maddeye tepki gösterdi.

KİMSENİN HADDİ DEĞİL

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2017 yılında Karadeniz ziyareti sırasında Terme Cumhuriyet Meydanı'nda bir miting düzenlediğini söyleyen Akcagöz, "Bu mitingi yapmamızın sebebi 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Terme Belediyesi meydanın ismini değiştirip, '15 Temmuz Milli İrade Meydanı' yapma kararı almasıydı. Bu madde 1 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'ne geldi. Başka yer bulamadınız mı? Bula bula Cumhuriyet ismini değiştirip, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı koyacaksınız. Adeta bana FETÖ'cü demesinler diye çırpınış içerisindeler. Komisyonda karar almışlar, 'Cumhuriyet ismini çıkarırsak çok tepki alırız. O yüzden Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı' yapalım demişler. Bu kararı protesto ediyorum. Belediye meclisi çok tehlikeli sularda yüzüyor. Terme'de isim koyacak başka meydanlar, sokaklar var. Cumhuriyet'in ismini değiştirmek kimsenin haddi de hakkı da değil. Neyi neyle yarıştırıyorsunuz? Aklıselim düşünün, bu siyaset malzemesi haline getirilemez. Herkes aklını başına alsın, 19 Mayıs kentine yakışmıyor" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU 

SIRADAKİ HABER
}