Haberlerİzmir Haberleriİzmir Ekonomi, başarılarına yenisini ekledi

İzmir Ekonomi, başarılarına yenisini ekledi - İzmir Haberleri

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 'Tüsiad Bu Gençlikte İş Var' yarışmasında, ön elemeyi geçerek eğitim kampına seçilen 37 proje arasında en fazla projeyle yer aldı, başarılarına yenisini ekledi.

İzmir Ekonomi, başarılarına yenisini ekledi

En fazla girişimci projeyle 'Girişimcilik Bayrağı'nı 3. kez üst üste göndere çeken İzmir Ekonomili öğrenciler, iş fikirlerini iş dünyasının önde gelen isimleriyle hayata geçirme imkanı sunan 'Tüsiad Bu Gençlikte İş Var' yarışmasında, 5 projeyle eğitim kampına katılacak.
İzmir Ekonomili girişimciler, 'Yuvasız Kuşlar', 'Enviromental Noise Cancellation Using Vibration Sensor', 'Görerek Duyun', 'Ağaçlar Ormana Ormanlar Ranta', 'Arı Alerji Teşhis Kiti Geliştirilmesi' projeleriyle final için yarışacak.
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, üniversitenin kurulduğu ilk günden itibaren girişimci, yenilikçi ve vizyon sahibi gençler yetiştirdiğini, öğrencilerin katıldığı yarışmalarda gösterdiği başarıların bu anlayışın bir sonucu olduğunu söyledi. İzmir Ekonomili öğrencilerin projeleriyle 2013, 2015 ve 2017 yıllarında yarışma kapsamındaki Girişimcilik Bayrağı'nı 3 kez üst üste İEÜ Balçova Kampüsünde göndere çektiğini anımsatan Başkan Demirtaş, 'Girişimcilik; azmin, kararlılığın, pes etmemenin sonucudur. Öğrencilerimiz, üniversitemizde girişimciliğin temellerini alıyor, projeler geliştiriyor. 17. yılımızda eğitimimizle, girişimci gençlerimizle büyük yol aldık. Öğrencilerimizin hayallerinden hiç vazgeçmemesini istiyoruz. Onları geleceğe hazırlıyoruz çünkü onlar geleceği yönetecek. Aldığımız ödüllerle geleceğin üniversitesi olduğumuzu kanıtlıyoruz. Öğrencilerimize '3 ya da 5 yıl bir yerde çalışabilirsiniz ama sonra kendi işinizi kuracaksınız, girişimci olacaksınız' diyoruz. Bu yarışmada da, girişimci yapılarını bir kez daha kanıtladılar' dedi.

İzmir Ekonomi, başarılarına yenisini ekledi

SIRADAKİ HABER
}