HaberlerSamsun HaberleriTürk Kızılayı'ndan eğitim

Türk Kızılayı'ndan eğitim - Samsun Haberleri

Samsun Eczacı Odası üyeleri için Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı tarafından kan bağışı, kök hücre bağışı ve ilk yardım eğitimi düzenlendi

Türk Kızılayı'ndan eğitim

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı ve Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü'nce Samsun Eczacı Odası üyelerine kan bağışı, kök hücre bağışı ve ilk yardım konularında eğitim verildi.

Samsun Eczacı Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, Türk Kızılayı Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Ali Bulut ve Yunus Özil ile birlikte Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram, Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan ve Oda üyeleri katıldı.

ÇALIŞMALARI ANLATTI

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı, kök hücre bağışı ve ilk yardım eğitimi konulu programda Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Türk Kızılayı’nın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Goncagül Kılıç ise, günlük hayatta karşılaşılan kaza ve yaralanma durumlarında vatandaşlar tarafından uygulanan yanlış müdahalelerle birlikte yapılması gereken doğru müdahaleler hakkında bilgiler aktardı.

SIRADAKİ HABER
}