Samsun Haber | MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'Samsun Büyükşehir sorumsuz'

Samsun Haber | MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin plansız ve programsız borçlanma içerisinde olduğunu belirterek, 'Belediyeyi böylesine büyük bir yükün altına sokmak sorumsuzluktur' dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'Samsun Büyükşehir sorumsuz'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ocak ayı birleşiminde tartışmalara neden olan 220 milyon TL'lik yeni kredi talebini değerlendirdi. Tekin, "Bu kadar büyük bir borç yüküne yeni borçların ekleniyor olması, Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilemediğini gösteriyor" ifadelerini kullandı.

İYİ YÖNETİLEMİYOR

Halkın yararına hizmet yaparken borçlanmaların gayet doğal olabileceğini söyleyen Tekin, "Borçlanmanın planlı ve programlı bir şekilde yapılması gerekir. Belediyeler borçlanabilir ama gelir gider dengesi yapılarak ödenebilir borçlar yapılmasına bir sakınca yok. Ancak görülüyor ki Büyükşehir Belediyesi borçlanmayı çok da planlı yaptığını söylemek mümkün değil. Özellikle bu kadar büyük bir borç yüküne yeni borçların ekleniyor olması, Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilemediğini ve önümüzdeki yıllara çok büyük büyük bir borç yükü bırakacağını, bundan sonraki belediye başkanlarının hizmet anlamında aksamalar yaşayacağını gösterir" diye konuştu.

MHP GRUBUNDAN RET

Bugünü değil, Samsun'un geleceğini düşünerek hareket edilmesi gerektiğini savunan Tekin, "Maalesef şu anki belediye başkanımızın bu sorumluluktan uzak davrandığını görüyoruz. Bu da Samsun açısından faydalı bir tutum değil. Belediyeyi böylesine büyük bir yükün altına sokmanın sorumsuzluktur. Büyükşehir Meclisi'nde MHP meclis grubu, bu sorumsuzluktan dolayı ilgili kredi talebi maddesine ret oyu verdi. Bu şekilde sorumsuz borçlanmalar olduğu sürece de reddedecekler" dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

2 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

3 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

5 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

6 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

7 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

8 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'


SIRADAKİ HABER