Taşeron | Taşeronda ayrımcılık var

Taşeron | Yol-İş Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Çılgın, taşeron işçilerin kadroya geçme sürecinde ayrımcılık yaratan ve adil olmayan düzenlemelerin olduğunu belirterek, 'Bize kadro sözü verildi. Bizler bu sözün tutulmasını amasız, fakatsız kadrolarımızın verilmesini istiyoruz' dedi.

Taşeronda ayrımcılık var

TÜRK-İŞ'e bağlı Yol-İş Samsun 1 Nolu Şube üyeleri taşeron düzenlemesiyle ilgili Uğur Mumcu Parkı'nda toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Şaban Çılgın, düzenlemede yapılan ayrımcılıkların işçileri ve ailelerini üzdüğünü belirtti.

ÇALIŞMA BARIŞI BOZULACAK

Söz konusu kararnameyle bir grup taşeron işçinin kapsam dışı bırakılarak hüsrana uğratıldığını söyleyen Çılgın, "Kadroya geçişte taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrım yapılması tüm çalışanları ve ailelerini üzdü. Kararnameyle yapılan düzenlemenin yarattığı diğer bir endişe de taşeron işçilerin kadrolarına geçirildikleri kurumun yaptığı asıl işe göre işkollarının belirlenmesi gerekirken, kadroya geçecek her bir işçinin yaptığı işin iş koluna göre ayrı bir bağımsız işyeri tescil edilerek o dosyadan kuruma bildirilmesidir. Böyle bir uygulama sendikaların birbirine düşmelerine, farklı uygulamaların yaratacağı huzursuzlukların çıkmasına ve çalışma barışının bozulmasına neden olacağı açık" dedi.

VERİLEN SÖZ TUTULSUN

Taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrımcılık yaratan ve adil olmayan bu düzenlemenin değiştirilerek, tüm taşeron işçilerin kapsama alınmanı beklediklerini ifade eden Çılgın, "Çalışma bakanımız televizyona çıkıp 80 milyonun gözü önünde 'Amasız, fakatsız olarak taşerona kadro verilecek' diye söz verdi. Bizler bu sözün tutulmasını amasız, fakatsız kadrolarımızın verilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

3 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

4 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

5 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

6 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

8 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

9 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER