Taşeron | Taşeronda ayrımcılık var

Taşeron | Yol-İş Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Çılgın, taşeron işçilerin kadroya geçme sürecinde ayrımcılık yaratan ve adil olmayan düzenlemelerin olduğunu belirterek, 'Bize kadro sözü verildi. Bizler bu sözün tutulmasını amasız, fakatsız kadrolarımızın verilmesini istiyoruz' dedi.

Taşeronda ayrımcılık var

TÜRK-İŞ'e bağlı Yol-İş Samsun 1 Nolu Şube üyeleritaşeron düzenlemesiyle ilgili Uğur Mumcu Parkı'nda toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Şaban Çılgın, düzenlemede yapılan ayrımcılıkların işçileri ve ailelerini üzdüğünü belirtti.

ÇALIŞMA BARIŞI BOZULACAK

Söz konusu kararnameyle bir grup taşeron işçinin kapsam dışı bırakılarak hüsrana uğratıldığını söyleyen Çılgın, "Kadroya geçişte taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrım yapılması tüm çalışanları ve ailelerini üzdü. Kararnameyle yapılan düzenlemenin yarattığı diğer bir endişe de taşeron işçilerin kadrolarına geçirildikleri kurumun yaptığı asıl işe göre işkollarının belirlenmesi gerekirken, kadroya geçecek her bir işçinin yaptığı işin iş koluna göre ayrı bir bağımsız işyeri tescil edilerek o dosyadan kuruma bildirilmesidir. Böyle bir uygulama sendikaların birbirine düşmelerine, farklı uygulamaların yaratacağı huzursuzlukların çıkmasına ve çalışma barışının bozulmasına neden olacağı açık" dedi.

VERİLEN SÖZ TUTULSUN

Taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrımcılık yaratan ve adil olmayan bu düzenlemenin değiştirilerek, tümtaşeron işçilerin kapsama alınmanı beklediklerini ifade eden Çılgın, "Çalışma bakanımız televizyona çıkıp 80 milyonun gözü önünde 'Amasız, fakatsız olarak taşerona kadro verilecek' diye söz verdi. Bizler bu sözün tutulmasını amasız, fakatsız kadrolarımızın verilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

2 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Samsun'da hava nasıl olacak?

4 Samsun'da hava nasıl olacak?

Otomobil koyun sürüsüne daldı

5 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

7 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

8 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

9 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

10 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü


SIRADAKİ HABER