HaberlerTekkeköy HaberleriTekkeköy'de kadro heyecanı

Tekkeköy'de kadro heyecanı - Tekkeköy Haberleri

Belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerin kadro sevincine ortak olan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Biz büyük bir aileyiz' dedi.

Tekkeköy'de kadro heyecanı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron işçilere kadro müjdesinin ardından, çalışanların kadro başvurularının sona ermesiyle birlikte Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, daimi işçi kadrosuna geçecek personel ile biraraya gelerek, yaşanan heyecan ve sevinci paylaştı.

BİZ DE MUTLU OLDUK

Personelin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Togar, "İlçemizi herkesin arzuladığı, tercih edilen bir yerleşim merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Kadro heyecanı onlar kadar bizleri de mutlu etti. 2 Nisan 2018 tarihi itibarı ile taşeron işçi konusu sona erecek. Dolayısıyla artık personel hizmeti ihalesi yapılmayacak. Yıllardır çalışanların özlük hakları firma aracılığıyla ödeniyordu. Bundan sonra personelimizin tüm özlük haklarını belediyemiz ödeyecek ve arada firma olmaksızın doğrudan kendi personelimiz ile çalışacağız" dedi.

3 AYDA KADROYA GEÇİLECEK

Tekkeköy Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, kadroya geçiş süreci hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Togar, "Çalışanlarımızın kadroya geçiş başvurularının tamamlanmasının ardından sevinci birlikte yaşadık. İlçemiz tarihinin en büyük ve en köklü hizmet atağının yaşamasında hiç şüphesiz çalışanlarımızın büyük katkısı ve payı var. Hepimiz ilçemize hizmet etmek için çabalıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, taşeron çalışanlarımızın yıllardır hayal ettiği en büyük özlemlerini dindiriyor. Başvuru işlemleri tamamlanan çalışanlar üç ay içerisinde kadroya geçecek ve böylelikle kamuda taşeron defteri kapanacak. Çalışanlarımızın yıllardır hayal ettiği kadroyla buluşmasına vesile olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarieroglu’na, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a, hükümetimize, Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve ümmetin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım, tüm işçi kardeşlerim ve aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

HAKLARI KORUNACAK

Tekkeköy Belediyesi ile Hak-İş Sendikası arasında yeni kadro alacak çalışanlar için yapılacak sözleşmeye sıcak baktığını belirten Başkan Togar, "Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın taşerona kadro müjdesinin ardından yaşanan heyecan ve sevinç devam ederken, işçilerimizin haklarının korunması noktasında üzerimize düşenleri yapmaya hazırız. Biz kocama bir aileyiz. Ailemiz fertlerinin yararına olan her türlü çalışmada yanlarında olarak destek olacağız. İlçemizi daha üst seviyelere taşımak için tüm personelimiz ile aidiyet felsefesi çerçevesinde çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TOGAR'A TEŞEKKÜR

Hak-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Başkanımız yeni kadroya giren çalışanlar ile yapacağımız sözleşmeye olumlu bakıyor. Daha önceki görüşmemizde ve buradaki görüşmemizde çalışanların sosyal, ekonomik tüm haklarının korunması için gerekli desteği vereceğini ifade etti.Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz."

SIRADAKİ HABER
}