Muğla haber: 'Mermim bitti' diyerek çatışmayı terk eden Başkomiser de FETÖ'cü çıktı

Muğla haber: i 15 Temmuz gecesi Marmaris'te yaşanan Cumhurbaşkanı'na suikast girişimi ve sonrasındaki gelişmeler ile 224 gün süren dava sürecine tanıklık eden gazetecilerden Kenan Gürbüz'ün son kitabı 'Pandoranın Kutusu Açıldı' yayınlandı.

'Mermim bitti' diyerek çatışmayı terk eden Başkomiser de FETÖ'cü çıktı

15 Temmuz gecesi Marmaris'te yaşananları konu alan kitap ve belgeselleri ile tanınan Gazeteci Kenan Gürbüz'ün Cumhurbaşkanı'na suikast girişimi ve sonrasındaki gelişmeler ile 224 gün süren dava sürecini anlatan kitabı 'Pandoranın Kutusu Açıldı' yayınlandı.
Yaklaşık 8 ay süren dava boyunca aldığı notlar ile sürecin tanığı olan yargı mensupları, şehit ve mağdur yakınları, siyasiler, avukatlar ve gazetecilerle yaptığı görüşmeleri içeren kitap Çınaraltı Yayınları tarafından basıldı. Gazeteci Kenan Gürbüz'ün bu kitabında 15 Temmuz öncesi ve sonrasında Muğla ve Marmaris'te yaşananlar ile dava süreci hakkında detaylar yer alıyor.
Kitapta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimi sırasında çatışmalar devam ederken, mermisinin bittiğini söyleyerek olay yerini terk ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Marmaris Karakol Amiri Başkomiser M.O.'nun, Bylock kullanıcısı olduğunun tespit edilmesiyle hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açıldığı ve Başkomiserin 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. FETÖ'den hapis cezası olan Başkomiser M.O. mahkemedeki ifadesinde o gece yaşanları şöyle anlatmış:
'Marmaris'te o gece darbe olduğunda ben oranın karakol amiriydim. Yine darbeyle alakalı, darbeci FETÖ'cü askerlerin yargılandığı davada ben müştekiyim. Karşılarına çıkan ilk adamlardan bir tanesi de benim. 'Teslim ol' diye bana bağırdılar onlar. Nedip Cengiz Eker bizim yanımızda şehit oldu'
Mahkeme Kararını Şehit Oğlunun Mezarında Okumuş
Davanın karar duruşması sonrasında, Marmaris'te şehit olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker'in annesi Güzel Eker, sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırılması üzerine şehit oğlunun mezarını ziyaret ederek kararı oğlu ile paylaştığı bilgisi de kitapta yer alıyor.
'Tarihe Not Düşmek İstedim'
Gazeteci Kenan Gürbüz, 'Asrın Suikast Girişimi Davası' olarak adlandırdığı ve Cumhurbaşkanı'na suikast girişimi davasına dair detayları anlattığı kitabında kamuoyunda bilinmeyen bazı gerçeklere yer verdiğine işaret ederek, 'Bugün, aradan yarım asırdan fazla zaman geçmesine rağmen hâlâ 1960 Yassıada yargılamalarını konuşuyoruz. İnanıyorum ki Muğla'da görülen Cumhurbaşkanı'na suikast girişimi davası da uzun yıllar konuşulacak. Bu kitabı kaleme almamdaki en önemli neden de; bu suikast girişimi ile sonrasındaki sürece tanıklık eden bir gazeteci olarak, tarihe bir not düşmek istedim' dedi.

“Mermim bitti” diyerek çatışmayı terk eden Başkomiser de FETÖ’cü çıktıEN ÇOK OKUNANLAR

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

1 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsun'da beklenen kar geliyor

2 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsunspor'da stoper kalmadı

3 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

4 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

AK Parti Samsun'da yenilik

5 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsun'da torbacılar adliyede

6 Samsun'da torbacılar adliyede

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

7 ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

Çarşamba'dan Samsunspor'a 150 Bin TL

8 Çarşamba'dan Samsunspor'a 150 Bin TL

CHP'den arkeoloji tepkisi

9 CHP'den arkeoloji tepkisi

Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

10 Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'


SIRADAKİ HABER