HaberlerSamsun HaberleriApaydın güven tazeledi

Apaydın güven tazeledi - Samsun Haberleri

Samsun Canik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu'nda, Fevzi Apaydın tekrar başkanlığa seçildi.

Apaydın güven tazeledi

Samsun Canik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Gündem maddelerinin okunması ve mevcut yönetimin oybirliği ile ibra edilmesinin ardından, seçime geçildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Fevzi Apaydın, tekrar başkan oldu. Genel kurula Samsun İl Ticaret Müdürü Mustafa Kocaman, birçok ilden temsilci, delegeler ve üyeler katıldı.

ESNAF, EKONOMİNİN DİREĞİ

Seçimden önce konuşan Apaydın, kooperatif olarak esnaf ve sanatkarların her durumda yanında olmak için var olduklarını belirterek, "Esnaf ve sanatkarlarımızın problemlerini çözüme kavuşturuyoruz. Devlet esnafımızı koruyor. Biz de esnafımızın kredisini rahat alabilmesi için aracılık yapıyoruz. Kooperatifimizce, 25 ortağımızın toplam 630 bin TL'lik borcu yapılandırıldı. 2017 yılında 639 ortağımıza 49 milyon lira kredi kullandırdık. Amaç; esnaf ve sanatkarlar işyerini kapatmasın, araçlarını takoza çekmesin. Esnaf yoksa, ekonomi de yok demektir" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}