HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da doktor ve polislere ceza yağdı

Samsun'da doktor ve polislere ceza yağdı - Samsun Haberleri

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen doktor ve polislere 6 yıl 9 ay ile 10 yıl 6 ay arasında hapis cezası verildi.

Samsun'da doktor ve polislere ceza yağdı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Samsun'un Vezirköprü ilçesinde görev yapan aile hekimi M.Y. ile polis memurları F.K., R.S., R.G. ve H.Ö.'nün yargılanmaları sona erdi. 

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın son duruşmasında tutuklu olarak yargılanan doktor M.Y. ile polis memurları F.K. ve R.G. ile tutuksuz yargılanan polis memurları R.S. ve H.Ö. kendilerini savundular. Mahkeme, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan doktor M.Y.'nin 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Aynı suçtan polis memurları R.G. ve F.K. ise 6 yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırılıp tutukluluk süreleri göz önünde bulundurularak yurt dışına çıkış yasağı getirilip tahliyelerine karar verildi. H.Ö. beraat ederken, R.S. ise Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlanarak 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılıp bu cezası hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına (HGB) karar verilerek ertelendi. 

SIRADAKİ HABER
}