HaberlerSamsun HaberleriMeteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor - Samsun Haberleri

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre Samsun'da kuvvetli rüzgar beklenirken, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre; Samsun'da hava parçalı ve çok bulutlu akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı; gece saatlerinde ise yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir. Yağışlar yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Samsun'da hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artması tahmin edilirken, rüzgarın hafif, ara sıra orta kuvvette,; akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli (40-60 Km/s) esmesi beklenmektedir. Akşam saatlerinden itibaren rüzgarın güneybatıdan yer yer kuvvetli (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması vb.)karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SOBA ZEHİRLENMELELERİNE DİKKAT!

Rüzgarın, Bölge genelinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli esmesi beklendiğinden, baca gazı zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

SIRADAKİ HABER
}