HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da şehit ailelerine övünç madalyası

Samsun'da şehit ailelerine övünç madalyası - Samsun Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen 'Devlet Övünç Madalyası Beratı' Samsunlu şehit ailelerine Samsun Valisi Osmak Kaymak tarafından takdim edildi

Samsun'da şehit ailelerine övünç madalyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şehit ailelerine ve gazilere verilen "Devlet Övünç Madalyası Beratı" Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Konferans Salonu'nda düzenlenen törende 7 gazi ile 8 şehit ailesine törenle Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından takdim edildi. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim okunarak şehitler için dua edildi. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunduğu sırada aileler gözyaşlarına boğulurken, Samsunlu Şehit Polis Memuru Burak Zor'un 4 yaşındaki Eymen Zor'un da babası ve diğer şehitler için ellerini açıp dua etmesi herkesi duygulandırdı.

NE YAPSAK AZ

Törende bir konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıklarını düşündüğümüzde devletimiz ne yapsa azdır. Şehitlik ve gazilik hiçbir maddi karşılıkla mukayese edilemez. Hamdolsun devletimiz şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkacak imkanlara sahiptir. Hayatımızı, uğruna feda ettiğimiz değerlerimize sonsuza dek sahip çıkacağız" dedi.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}