HaberlerZonguldak HaberleriKaradeniz'de dalgalar 15 metreyi buldu

Karadeniz'de dalgalar 15 metreyi buldu - Zonguldak Haberleri

Karadeniz'de dün geceden bu yana etkisini sürdüren şiddetli fırtına nedeniyle dalgalar 15 metreyi buldu. Fırtına sonrası oluşan dalgalarda sürüklenen yük gemisi karaya oturdu.

Karadeniz'de dalgalar 15 metreyi buldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Karadeniz Bölgesi’nde fırtına uyarılarının ardından kent merkezinde geceden bu yana şiddetli fırtına etkisini sürdürdü. Sabahın erken saatlerinde teknelerinin bulunduğu limana gelen balıkçılar zarar gören ağları ve tekneleriyle karşılaştı.

DALGALAR 15 METREYİ BULDU

Zonguldak'ta dev dalgalar 7 metrelik istinat duvarını aşıp limana girdi. Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’na ait tesis ile Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait palamar tesisi dev dalgalar nedeniyle sular altında kaldı. Liman Caddesi’ndeki büfeler de fırtına ve dalgalar nedeniyle zarar gördü.

GEMİ KARAYA OTURDU

İzmir’den Rusya’nın Rotov limanına gitmek üzere yola çıkan Commoros bayraklı 3150 DWT kapasiteli kuru yük gemisinin dün gece saatlerinde Ereğli açıklarında demirinin kopması sonucu sürüklenmeye başladı. Dalgaların etkisi ile Kdz. Ereğli ilçesi tersaneler bölgesinde karaya oturan gemi ikiye bölündü. Gemide bulunan 12 mürettebat sağ olarak kurtarılırken, gemi de büyük hasar oluştu.
Kdz. Ereğli Liman Başkanlığı yetkilileri gemiden kurtarılan personelin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtirken, savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

 

SIRADAKİ HABER
}