HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'un efsanesine Zonguldak'ta anma

Samsunspor'un efsanesine Zonguldak'ta anma - Samsunspor Haberleri

Samsunspor kafilesinin 29 yıl önce geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu için Zonguldak'ta anma programı düzenlendi.

Samsunspor'un efsanesine Zonguldak'ta anma

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için 20 Ocak 1989'da yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza İlçesi'nde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden Muzaffer Badalıoğlu, Zonguldak Asri Mezarlığı'ndaki kabri başında törenle anıldı. 

Anma programına, Badalıoğlu'nun eşi Şükran Badalıoğlu ve ailesinin yanı sıra Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şubesi Başkanı Gültekin Kullukçu, Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel ile Zonguldak Kömürsporlu taraftarlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından ziyaretçiler mezara karanfil bıraktı. Daha sonra Muzaffer Badalıoğlu'nun öz geçmişi okundu.

Kullukçu, burada yaptığı konuşmada, Badalıoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü ilk günkü gibi hissettiklerini söyledi.

SAMSUN ADINA GURURLUYUM

Spor dünyası için önemli değerleri kaybettiklerini belirten Kullukçu, "TÜRFAD adına sizlerle bir arada olmaktan Samsun ve Türk futbol adına gururluyum, mutluyum. Muzaffer'in kabrini ziyaret etmek ve sizlerle olmak yıllardır içimizde ukdeydi. Kaybettiğimiz değerler için 29 yıldır Samsun'da çeşitli etkinlikler yapılıyor. Futbol ailesi olarak başımız sağ olsun." diye konuştu.

Şükran Badalıoğlu da eşini özlemle andığını belirterek, "29 yıl sonra hala bu şekilde anılması beni inanılmaz mutlu ediyor. Hem hüzünlendiğim hem de gururlandığım bir gün. Anma programını düzenleyenlere teşekkür ediyorum." dedi.

29 YILLIK ACI

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için 20 Ocak 1989'da yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün, Havza ilçesi'nde bir kamyonla çarpışması sonucu teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti.

SIRADAKİ HABER
}