HaberlerAydın HaberleriSökeli doğaseverler Bafa Gölü ve Latmos'un keyfini çıkardı

Sökeli doğaseverler Bafa Gölü ve Latmos'un keyfini çıkardı - Aydın Haberleri

Söke Belediyesi Doğa Yürüyüş Grubu'nun her yürüyüşünde ayrı bir keşif, ayrı bir sürpriz yaşanıyor. 25'inci kez gerçekleşen doğa yürüyüşünün sürprizi yürüyüşe katılan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve yürüyüşün sonunda katılımcılara ikram edilen yılan balıkları oldu.

Sökeli doğaseverler Bafa Gölü ve Latmos'un keyfini çıkardı

Söke'nin çevresinde olmasına rağmen, birçok yürüyüşçünün ilk kez gittiği parkurlarda doğa ve kültür şöleni yaşanmaya devam ediliyor. Cevdet Üzüm'ün rehberliğinde 25'incisi gerçekleşen yürüyüşün rotası bu kez Avşar'dan Serçin'e oldu. Yürüyüşe katılanlar Latmos (Beşparmak) dağlarının eşsiz güzelliğinin yanında Bafa Gölü'nün mükemmel doğasını ve bölgedeki tarihi mermer ocakları, Yörük yaşantısını da yakından gördüler.
Söke başta olmak üzere Kuşadası ve Güzelçamlı'dan toplam 88 doğaseverin katıldığı yürüyüşte Söke Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Sivrioğlu ve Meclis Üyesi Yusuf Yaya da bulundu. 15 kilometrelik parkurun sonunda katılımcılara Söke Belediyesi ekiplerince kurulan mangallarda yılan balığı pişirilirken, ikram edildi. Keyifli bir günün sonunda yürüyüşe katılan doğa severler Söke Belediye başkanı Süleyman Toyran'a gerçekleştirilmesinde öncülük ettiği ve bizzat katılarak destek verdiği yürüyüşlerle ilgili teşekkür ettiler.

Sökeli doğaseverler Bafa Gölü ve Latmos’un keyfini çıkardı

SIRADAKİ HABER
}