HaberlerAdana Haberleriİnternetten gümrük kaçağı otomobil satışına polis engeli

İnternetten gümrük kaçağı otomobil satışına polis engeli - Adana Haberleri

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, alıcı gibi davranarak internet üzerinden gümrük kaçağı lüks otomobillerin satışına izin vermedi.

İnternetten gümrük kaçağı otomobil satışına polis engeli

Edinilen bilgiye göre, Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri internet üzerinden otomobil satışı yapan siteleri mercek altına aldı. Ekipler, bir elektronik ticaret ve ilan platformunun resmi internet sitesinde Adana'da satışa çıkartılan araçlarla ilgili ilanları tek tek incelemeye başladı. Bulgaristan plakalı lüks bir otomobil, polisin dikkatini çekince ekipler söz konusu ilan üzerinde yoğunlaştı.
2005 model otomobilde takılı olan 'PB8607CB' harf ve rakamlardan oluşan plaka sorgulandığında otomobilin, 30 Mayıs 2016 tarihinde Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yaptığı ancak ülkede kalış süresini ihlal ettiği, bu nedenle de 'gümrük kaçağı' olarak her yerde aranmasına rağmen bu şekilde satılmak istendiğini belirledi. Bunun üzerine polis, müşteri gibi davranarak Ahmet Okan S. ile telefonla bağlantıya geçti. Aracı çok beğendiğini ve satın almak istediğini dile getiren polis, Ahmet Okan S. ile merkez ilçe Seyhan'a bağlı Hürriyet Mahallesi'ndeki Atatürk Caddesi'nde görüşme kararı aldı. Zanlı, buluşma noktasına geldiğinde ekipler, polis kimliğini gösterip şahsı gözaltına alırken, lüks otomobile de el koydu. Ahmet Okan S.'ye emniyetteki işlemlerinin ardından idari para cezası uygulanırken, araç da Adana Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi.

SIRADAKİ HABER
}