HaberlerSamsun HaberleriSamsun Sanayici ve İşadamları Derneği'nde yeni yönetim

Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği'nde yeni yönetim - Samsun Haberleri

SAMSİAD'da bayrağı Hüseyin Yalgın'dan devralan İsmail Okutgen, '25'inci yılını dolduran derneğimizde devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyacağız' dedi

Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği'nde yeni yönetim

Haftasonu gerçekleşen genel kurul ile SAMSİAD'da yeni başkan İsmail Okutgen oldu. Bayrağı Hüseyin Yalgın'dan devralan Okutgen, 2 yıl görev yapacağı dernekteki ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

DİK DURUŞUMUZU BOZMADIK

Derneğin 25 yılını doldurduğunu belirten Okutgen, "SAMSİAD bölgemizde iş dünyasının örnek bir sivil toplum örgütü olmuştur. 25 yılda derneğimiz, dik duruşunu ve kişilikli çizgisini bozmamıştır. Daima sanayici ve iş insanlarının yanında olmuş, ülkemizi ve şehrimizi yönetenlere yapıcı öneri ve projelerde bulunmuştur. 25'inci yılını dolduran derneğimizde devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyacağız" dedi.

ÖNEMLİ ÜYELERE SAHİBİZ

Derneğin, ülkedeki çok önemli sanayici ve iş insanı üyelere sahip olduğunu da dile getiren Başkan Okutgen, "SAMSİAD'ın hepsi birbirinden değerli 100 üyesi mevcuttur. Borsan Kablo Elektrik- Adnan Ölmez, Yeşilyurt Demir Çelik- Cemal Yeşilyurt, Ulusoy Un- Fahrettin ve Günhan Ulusoy, Karaçuha Tarım Ürünleri- Mustafa Karaçuha, Özyılmaz Fındık- Azmi Yılmaz, Yıldız Entegre Ağaç Sanayi- Fehmi Yıldız gibi Türkiye'de ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alan üyelerimizle güçlü bir sivil toplum kuruluşuyuz" diye konuştu.

GAZİANTEP, KAYSERİ İLE İŞBİRLİĞİ

Hedeflerinden de söz eden Okutgen, "Sanayi hamlesinde başarılı olan Gaziantep, Kayseri gibi iki şehrin SİAD'ları ile işbirliği yaparak ortak projeler üreteceğiz. Her yıl en az bir kez olmak üzere yurtdışı fuar ziyaretleri için organizasyon yapacağız. Büyükşehir Belediyesi ile kardeş olan şehirlerdeki iş insanları ile işbirliği yapacağız. Ofisimizde dış ticaret sekreteryası oluşturup üyelerimize ihracat ve ithalat konusunda destek sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}