HaberlerKırşehir HaberleriVali Şentürk, Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti

Vali Şentürk, Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti - Kırşehir Haberleri

Vali Necati Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret ederek 2017-2018 eğitim-öğretim yılının 2. dönemi öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Şentürk, Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti

Ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz'den Kırşehir'in eğitim durumu, sınavlardaki başarısı ve okul binaları hakkında genel bilgiler alan Vali Necati Şentürk, 5 Şubat 2018 tarihinde başlayacak 2. Dönem öncesi değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.
Eğitimde zirvede olan Kırşehir'de eğitim kalitesini daha da yükseltmek adına önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Necati Şentürk, 'İlimizde son derece modern sınıflarda milli ve manevi değerlerimize saygılı, gelişim ve değişime açık, aldığı eğitimi sahada uygulayabilen, disiplinli, çalışkan bireyler yetiştirmek en büyük hedefimiz. Öğrencilerimizi çağın gereklerine ve gelişen teknolojiye ayak uyduran, donanımlı gençler olarak geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Öğrencilerimizi her türlü tehlikeden korumak ve huzur içerisinde eğitimlerini sürdürmeleri için her türlü tedbiri alıyoruz.
Özellikle bu konular üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bugünkü ziyaretimizde, Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri ile birlikte 2. dönem öncesi bu konularda değerlendirmelerde bulunacağız' dedi.
Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu ve bilgiler aktardığı ziyaret, Vali Necati Şentürk'ün kurum binasında yaptığı incelemeler ile sona erdi.

Vali Şentürk, Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti

SIRADAKİ HABER
}