Haberlerİstanbul HaberleriPirinççi Mahallesi'ne yepyeni bir çehre geliyor

Pirinççi Mahallesi'ne yepyeni bir çehre geliyor - İstanbul Haberleri

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Pirinççi Mahallesi'nde yaşanan tapu ve imar sorunun çözümü için çalışmaları başlattı.

Pirinççi Mahallesi'ne yepyeni bir çehre geliyor

Pirinççi Mahallesi'nde yaşanan tapu ve imar sorunun çözümü için Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ilgili birim müdürlüğüne verdiği talimatla çalışma başlattı. Bu kapsamda 50 Hektarlık bir alan üzerinde başlatılan çalışmalar tamamlanarak 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı oluşturuldu.
Plan kapsamında Ortaokul alanı, İlkokul Alanı, Anaokulu alanı, Camii, Sağlık Tesisi, Halk Eğitim Alanı, Kültürel Tesis, Park ve Yeşil Alan, İdari Hizmet Alanı, Yol ve Altyapı Hizmetleri, Konut ve Ticarethane yapılabilecek alanlar oluşturuldu.
Ayrıca söz konusu 50 hektarlık alanın mülkiyet haritası ve mülkiyet bilgi dökümleri hazırlandı, ayrıntılı jeolojik etüt yaptırıldı. Böylece Pirinççi Mahallesi için kanunlar ve yönetmelikler doğrultusunda diğer kurum ve kuruluşların görüşleri de değerlendirilerek ileriye dönük, kapsamlı, modern bir planlama yapıldı. Çalışmaların tamamlanması üzerine Başkan Aydın, Eyüpsultan Belediye Meclisinden geçen Pirinççi Mahallesi'nin planlarını onay için İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) göndermek üzere imzaladı.
Pirinççi Mahallesi'nde bugüne kadar İBB paydaşlığında 6,5 kilometre yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapılmış, 25 Milyon TL'lik bir yatırım hayata geçirildi.
Ayrıca Çıngırak Sokak'ta 2 bin 200 metre içme suyu şebeke hattı yapıldı. Pirinççi-Kemerburgaz Yolu'nda da 489 metre içme suyu şebeke hattı yapıldı.
Pirinççi Mahallemizde Miraç Camii önünde çok fonksiyonlu yeşil alan oluşturuldu, alanda basketbol sahası, spor aletleri ve oyun grupları oluşturuldu.

Pirinççi Mahallesi’ne yepyeni bir çehre geliyor

SIRADAKİ HABER
}