HaberlerMersin HaberleriŞehir Hastanesi güzergahındaki yol ve kaldırımlar yenilendi

Şehir Hastanesi güzergahındaki yol ve kaldırımlar yenilendi - Mersin Haberleri

Toroslar Belediyesi, Şehir Hastanesi'nin de yol güzergahı olan Korukent Mahallesi'ni kilit parke kaldırım ve sıcak asfalt çalışmalarıyla yeniledi.

Şehir Hastanesi güzergahındaki yol ve kaldırımlar yenilendi

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 950 metrekare kilit parke kaldırım ve bin 205 metre bordür döşediği sokakları, 156 ton sıcak karışım asfalt ile kapladı.
Toroslar'ın hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğuna dikkat çeken Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, sağlık ve kamu hizmetleri için eskiden merkeze giden Toroslar halkının artık tüm hizmetleri kendi bölgesinden aldığına dikkat çekti.
Bu gelişmeyi ve büyümeyi de dikkate alarak yol yapım hizmetlerine önem verdiklerini vurgulayan Tuna, 'İlçemizdeki yolların daha güvenli ve sağlıklı hale gelmesi için asfalt, kaldırım, imara uygun yolların açımı ve düzenleme çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ekiplerimiz bölgemizdeki sokakları tarayarak bozuk ve sorunlu yolları tespit ediyor. Korukent Mahallesi'ndeki bazı sokaklarımızda yoğun yağışlar nedeniyle tahrip olmuştu. Bu yollarımızda yaptığımız kilit parke kaldırım ve bordür çalışmalarının hemen ardından sıcak karışım asfalt serim çalışmalarımıza başladık. Araçların olduğu kadar yayalarımızın da yol güvenliğini düşünüyoruz. Yenilenen yolların mahalle sakinlerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Şehir Hastanesi güzergahındaki yol ve kaldırımlar yenilendi

SIRADAKİ HABER
}