HaberlerSamsun HaberleriOrdu ve Samsun polisi o hırsızı arıyor

Ordu ve Samsun polisi o hırsızı arıyor - Samsun Haberleri

Kendisini polis olarak tanıtıp müşteri olarak girdiği iş yerinde cep telefonu çalarak kaçan hırsız için Samsun ve Ordu polisi ortak çalışma yürütüyor.

Ordu ve Samsun polisi o hırsızı arıyor

 

Ordu'nun Altınordu İlçe merkezinde meydana gelen olayda, 40 yaşındaki Murat Yılmaz, cep telefonu satışı yapan iş yerine müşteri gibi giren ve kendisini polis olarak tanıtan, ismi henüz tespit edilemeyen şüpheli ile bir süre sohbet etti. Şüpheli kişi cep telefonu satın almak isteyerek raftaki telefonlardan birini beğendi. 2 bin 500 TL'ye pazarlık yapan, eşini beklediğini söyleyerek beklemeye başlayan şüpheli, iş yerine giren müşterilerin yoğunluğundan faydalanarak telefonu çalarak kaçtı. Hırsızlık olayı saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

KENDİNİ POLİS OLARAK TANITTI

İş yerindeki güvenlik kamera görüntülerini izleyerek telefonun çalındığını fark eden Murat Yılmaz, karakola giderek şikayetçi oldu. Şüpheli kişinin kendisini polis olarak tanıtıp güven verdiğini, bu yöntemle oyalama taktiği ile telefonunu çaldığını belirten Murat Yılmaz, “Arkadaş kendini polis olarak tanıttı. Eşine bir telefon alacağını söyledi. Bir telefonu beğendi, pazarlık yaptı, 2 bin 500 lirada anlaştık. Telefonun şarjı az olduğu için şarja koyduk. Eşini beklediğini söyledi beklemeye başladık. O esnada ona kahve yapıp ikram ettim. Pazarlık yaptık birazını nakit, birazını kartla ödeyeceğini söyledi. Bu sırada müşteriler geldi, yoğunluk olduğu zaman telefonu ve kutusunu alıp kaçtı. Kendisini Emniyet Kaçakçılık Şubede polis olarak tanıttı, güvence verdi böylece. İster istemez güven ortamı oluştu” dedi.
Ordu Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin şüpheli kişinin kimliğini tespit etti. Samsun nüfusuna kayıtlı olan kişinin daha önce Fatsa’da da aynı yöntemle telefon çaldığı belirlendi. Şüphelinin yakalanması için Samsun polisi ile ortak çalışma başlatıldığı da belirtildi.

 

SIRADAKİ HABER
}