HaberlerManisa HaberleriDazyurt'un dere kirliliğine çözüm

Dazyurt'un dere kirliliğine çözüm - Manisa Haberleri

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre'nin Dazyurt Mahallesi'nde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmasıyla mahalledeki olası taşkınların önüne geçti.

Dazyurt'un dere kirliliğine çözüm

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere temizlik çalışmalarıyla derelerde biriken yabancı maddelerin neden olduğu kirliliği ortadan kaldırmaya devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Yunusemre ilçesine bağlı Dazyurt Mahallesi'nde de çalışma gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde hayata geçirilen iş kapsamında, mahalle içerisinden geçen derenin 500 metrelik kısmında temizlik yapıldı. Böylelikle vatandaşların kirlilikten kaynaklı sıkıntı yaşamalarının engellenmesinin yanında, olası taşkınların da önüne geçildi.
Yapılan çalışma ile dereden gelen kötü kokunun ortadan kalktığını belirten Dazyurt Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Erişir şunları söyledi: 'Mahallemizden geçen dere içerisinde bulunan pisliklerden dolayı kötü koku ve kirlilik yaratıyordu. MASKİ'ye durumu ilettik. Sağ olsunlar gelip temizliğini yaptılar. MASKİ'nin Manisa genelindeki çalışmalarını genel olarak beğeniyoruz. Hizmetlerinden de memnunuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun'a ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz.'

Dazyurt’un dere kirliliğine çözüm

SIRADAKİ HABER
}