HaberlerÇankırı HaberleriÇankırı Karatekin Üniversitesinde korkutan yangın

Çankırı Karatekin Üniversitesinde korkutan yangın - Çankırı Haberleri

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde meydana gelen yangın yürekleri ağza getirdi. Yangın esnasında binada bulunanlar itfaiye ekiplerince tahliye edilirken, 5 kişiye tedbir amaçlı olarak sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesinde korkutan yangın

Yangın, bugün öğle saatlerinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ikinci katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, üniversitenin müzik bölümünün bulunduğu odada tadilat çalışmaları sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemleri aldı. Yangının büyümeden söndürülmesi ve okulun tatilde olması nedeniyle olası bir faciadan dönülmüş oldu.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Sarıca, meydana gelen yangının büyümeden söndürüldüğünü ve herhangi can kaybının veya yaralının olmadığını aktardı. Sarıca, olayla ilgili inceleme başlatacaklarını aktararak, 'Yangın neden olmuş, nasıl olmuş bununla ilgili bir inceleme komisyonu kuracağız. Yangın esnasında binada yaklaşık 30 kişi vardı. Üniversitemiz de tatilde olduğu için binada eğitim gören öğrenci yoktu. Sadece binada çalışan arkadaşlarımız vardı. Onlar da sağ salim tahliye edildi' dedi.
Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, yangın ihbarını alır almaz hemen olay yerine intikal ettiklerini ve yangını büyümeden söndürdüklerini söyledi.
Yangında binada küçük çaplı hasar meydana geldi.

Çankırı Karatekin Üniversitesinde korkutan yangın

SIRADAKİ HABER
}