HaberlerGaziantep HaberleriGTO Başkanı Hıdıroğlu Ocak ayı ihracatını değerlendirdi

GTO Başkanı Hıdıroğlu Ocak ayı ihracatını değerlendirdi - Gaziantep Haberleri

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat verilerine göre Gaziantep, Ocak ayında ihracatını geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 6,2 arttırdı. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Ocak ayı değerlendirmesinde bulunarak Gaziantep'in ihracattaki başarısını sürdürdüğünü söyledi.

GTO Başkanı Hıdıroğlu Ocak ayı ihracatını değerlendirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat verilerine göre Gaziantep, Ocak ayında ihracatını geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 6,2 arttırdı. Gaziantep'ten Ocak ayında 522 milyon 848 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep'in Ocak ayı ihracat değerlendirmesinde bulunarak kentin ihracattaki başarısını sürdürdüğünü söyledi. Gaziantep'in 2017 yılında önceki yıla göre ihracatını yüzde 4,8 arttırdığını ve toplamda 6 milyar 552 milyon 854 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini belirten GTO Başkanı Hıdıroğlu, Gaziantep'in hedefinin bu yıl en çok ihracat yapan iller arasında ilk beşe girmek olduğunu da kaydetti.

'Gaziantep 2023 hedeflerinin öncü şehirlerinin başında gelmektedir'
Ayrıca Gaziantep'in ihracatçı bir şehir olduğunu söyleyen GTO Başkanı Hıdıroğlu, 'Gaziantep yeni yıla ihracatta artışla başladı. Bölgede son derece stratejik bir konumda bulunan Gaziantep, ihracatta bölge illerine önderlik ediyor. Gaziantep ihracattaki başarısını her ay artışla devam ettiriyor. Gaziantep 2023 hedeflerinin öncü şehirlerinin başında gelmektedir. 2018 yılı Gaziantep'in ihracatında atılım yılı olacak. Gaziantep olarak yılın ilk ayında en çok ihracat yapan kentler sıralamasında 6. sırada yer aldık. İhracatçılarımızın gayretleri sonucunda yılın ilk ayına ihracat artışı ile başladık. Üstün gayret ve emekleri için tüm ihracatçılarımıza teşekkür ediyorum. Gaziantep her alanda olduğu gibi ihracatta da hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Jeopolitik gelişmelerin yanında bölgesindeki tüm olumsuzluklara rağmen Gaziantep ihracattaki başarısını sürdürüyor. Dünyayı karşı karış gezen ihracatçılarımız sayesinde Gaziantep bu yılı daha başarılı bir şekilde tamamlayacak. Gaziantep'in ihracattaki yıldızı daha parlayacaktır' ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}