HaberlerAnkara HaberleriAnkara Valisi Topaca: 'Sabotaj ihtimali ağrılık kazandı, bunun üzerinde çalışıyo

Ankara Valisi Topaca: 'Sabotaj ihtimali ağrılık kazandı, bunun üzerinde çalışıyo - Ankara Haberleri

Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Vergi Dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin, 'Sabotaj ihtimali ağırlık kazındı bunun üzerinde çalışıyoruz' dedi.

Ankara Valisi Topaca: 'Sabotaj ihtimali ağrılık kazandı, bunun üzerinde çalışıyo

Ankara Valisi Ercan Topaca, Çukurambar'da bulunan Ankara Vergi Dairesinin kazan dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'da açıklama esnasında Topaca'nın yanında hazır bulundu. Ankara Valiliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Topaca, sabotaj ihtimalinin ağrılık kazandığını söyledi.
2 vatandaşın hafif şekilde yaralandığını, bir kişinin de kulağında basınç meydana geldiğini söyleyen Topaca, 'İlk anda doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyordu ancak incelemenin derinleşmesinden sonra, bir sabotaj ihtimali ortaya çıktı. 2 vatandaşımızın patlama esnasında etrafa yayılan cam parçaları ve diğer malzemelerle hafif şekilde yaralandığını tespit ettik. Bunlar hastanelere intikal etti. Taburcu oldular. Bir vatandaşımızın da kulağında basınç oluşmuş ama herhangi bir sıkıntı yok. Herhangi bir can kaybının olmaması, maddi hasarlı bir patlama olması bizi bir nebze olsun rahatlatıyor. Ama umarım bundan sonra bunun gibi şeylerle karşılaşmayız. Sabotaj ihtimali ağırlık kazındı bunun üzerinde çalışıyoruz' şeklinde konuştu.
Topaca, olayın bir terör saldırısı olup olmadığı yönündeki soru üzerine, 'Henüz bir tespitimiz yok. Hava karardıktan sonra olan bir şey, bir tespitte bulunmak iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey. Emniyetten arkadaşlar çalışıyor ama sabotaj ihtimali daha güçlü görünüyor' cevabını verdi.

SIRADAKİ HABER
}