HaberlerDiyarbakır Haberleri(Özel haber) Terör saldırısında 16 can veren Tanışık köyünden Afrin operasyonuna

(Özel haber) Terör saldırısında 16 can veren Tanışık köyünden Afrin operasyonuna - Diyarbakır Haberleri

Türkiye'nin terör unsurlarını temizlemek için Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na, teröre 16 canını veren Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Tanışık köyü sakinlerinden destek geldi. Acılarının hala ilk günkü gibi taze olduğunu ifade eden Faruk Yaman, 'Terörün kökü kazınsın istiyoruz. Her zaman devletimizin yanındayız' dedi.

(Özel haber) Terör saldırısında 16 can veren Tanışık köyünden Afrin operasyonuna

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Tanışık köyü Dürümlü mezrasında 12 Mayıs 2016 tarihinde PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü kamyonun patlatılması sonucu 16 köylü hayatını kaybetti, 23 kişi ise yaralandı. Terör mağduru Dürümlü mezrası sakinleri Türkiye'nin Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdiklerini açıkladı. Hain bombalı saldırıda ağabeyi ve kardeşini kaybeden Faruk Yaman, acılarının hala ilk günkü gibi taze olduğunu ve olayı hiç unutmadıklarını ifade etti. Yaman, terörün kökünün kazılmasını istediklerini kaydetti.

'Terör kimseye huzur vermiyor'
Devletin terörü bitirmesini istediklerini ifade eden Yaman, 'Devletimiz terörü bitirsin, biz sonuna kadar destekliyoruz. Bu terör örgütü nerede olursa olsun kimseye huzur vermiyor. Bir mağdur olarak terör örgütünün kökü kazınsın istiyoruz. Her zaman devletimizin yanındayız. Ben rüya gördüm Cumhurbaşkanı Erdoğan bizim köye gelmişti. Ben, Cumhurbaşkanımız ve başka biri vardı ama onu tanıyamadım. Korumasızdı. Buraya gelip bir yemek yedi. Öyle gördüm başka bir şey yoktu' dedi.

'Devletimizin yanındayız'
Acılarının ilk günkü gibi taze olduğunu ve unutamadığı için depresyon ilaçları kullandığını kaydeden Yaman, şunları söyledi:
'Acımızı unutamıyoruz. Her gün depresyon ilaçları kullanıyorum. Unutmuyoruz. Üzerinden 2,5 yıl geçti hala dün olmuş gibi olay hala yeni ve taze. Allah devletimize yardımcı olsun, zeval vermesin. Devletimize, askerlerimize, polisimize Allah yardım etsin. İnşallah bu terör biter, huzura kavuşuruz Türkiye olarak. Her zaman devletimizin yanındayız, devletimizin arkasındayız.'

(Özel haber) Terör saldırısında 16 can veren Tanışık köyünden Afrin operasyonuna

SIRADAKİ HABER
}